Od kwietnia do czerwca 2015 r. realizowany będzie pilotażowy projekt „Dni Otwartych Pracowni Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów”. Każda osoba pragnąca spróbować sił w wybranej technice artystycznej lub chcąca zwiedzić daną pracownię może w określonym dniu i w konkretnych godzinach bezpłatnie skorzystać z gościnności pracowni.

Koordynacją współpracy artystów i rękodzielników zajęło się stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo”, działające na terenie gmin Brwinów, Milanówek i Podkowa Leśna. Karolina Likchtarovich wyjaśnia:

 Projekt ma na celu przybliżenie potencjału twórczego Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów mieszkańcom i gościom trzech gmin. Jest także zaproszeniem do włączenia się we wspólne działania, kreatywnego spędzania wolnego czasu oraz odkrywania własnych talentów i pasji. Do udziału w projekcie szczególnie zachęcamy całe rodziny!

Od kwietnia do czerwca będzie można odwiedzać lokalnych artystów i rękodzielników, zapoznając się z różnymi technikami, oglądając prace twórców i być może decydując się na wypróbowanie swoich sił w działaniach artystycznych. Wspólną ofertę przedstawiły pracownie z Brwinowa, Otrębus, Owczarni, Kań, Podkowy Leśnej i Milanówka. Aktualne informacje na temat programu pilotażowego znajdą się na stronie www. zielonesasiedztwo.org.pl.  ― Serdecznie zapraszamy w imieniu gospodarzy pracowni ― zachęca Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo”.

PROGRAM DNI OTWARTYCH PRACOWNI