Bardzo dobra wiadomość dla miłośników czytelnictwa: ukazał się drugi tom książki o rodzinie Winnych z Brwinowa. Powieść można już kupić w księgarniach.

Fikcyjną rodzinę Winnych poznaliśmy jesienią 2014 roku, gdy do księgarń trafiła za sprawą Wydawnictwa Zwierciadło pierwsza część opowieści o bliźniaczkach Annie i Marii z Brwinowa. W październiku do rąk czytelników trafiła pierwsza część sagi pt. „Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli”. „Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli” to kontynuacja losów bohaterów książki. Druga część sagi trafiła do księgarń pod koniec stycznia. W sobotę 7 lutego sympatycy twórczości Ałbeny Grabowskiej mieli okazję porozmawiać z autorką podczas promocji drugiego tomu ksiązki. Pisarka rozdawała dedykacje wraz z życzeniami miłej lektury.

Akcja drugiej części powieści osadzona została w czasach II wojny światowej. W wielopokoleniowej rodzinie Winnych na świat przychodzą kolejne bliźniaczki, a ich bliscy zmagają się z walką o życie, a następnie z okupacyjną codziennością.   
Pierwsze recenzje czytelników są entuzjastyczne: – Też skończyłam wczoraj  i przekazałam mojej Mamie, z ostrzeżeniem „dla ludzi o mocnych nerwach”! Ale widziałam, że światło w jej pokoju dłuuuugo się świeciło ... – Cudowny II tom, skończyłam wczoraj wieczorem. Nie mogłam usnąć, tyle myśli, tyle emocji! Dzięki, pani Ałbeno! – Piszą na profilu autorki czytelnicy.

Ałbena Grabowska jest mieszkanką Brwinowa. Na co dzień jest lekarzem neurologiem i epileptologiem, a pisaniem zajmuje się w każdej wolnej chwili. Zachęcamy do sięgnięcia po jej twórczość.