W ostatni weekend września 2014 roku uczestnicy Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych  STOP zorganizują w Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie cyklbezpłatnych szkoleń. Na zajęcia zgłaszać się mogą nie tylko przedstawiciele stowarzyszeń, ale także osoby indywidualne.

Tematyka szkoleń jest różnorodna. Organizatorzy przyjmują zgłoszenia na szkolenia z tematów popularnych i przydatnych w pracy zawodowej, takich jak np: „Efektywne zarządzanie czasem”, „Spółdzielnia socjalna (zakładanie i funkcjonowanie)”. Nie zabraknie tematów związanych z pozyskiwaniem i rozliczaniem środków zewnętrznych. W ofercie pojawił się również temat związany z obszarem zdrowia i budowaniem relacji w szkole tj. „Dzieci z zespołem Tourette’a i Aspergera w szkole”. 

Ciekawym wydaje się być szkolenie pn. „Oswoić przestrzeń – dlaczego Brwinów?” skierowane do osób, które mieszkają w Brwinowie od maksymalnie pięciu lat. Podczas dwudniowych zajęć nowi mieszkańcy spróbują określić swój stosunek do miasta. Zaletą szkolenia będzie z pewnością możliwość poznania innych „nowych” mieszkańców oraz zdobycie praktycznych i przydatnych informacji np. o infrastrukturze i ofercie kulturalnej Brwinowa.

To pierwsze tego typu wydarzenie edukacyjne  na terenie gminy Brwinów. Jest ono skierowane zarówno do osób indywidualnych, jak i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Szkoła Trenerów Organizacji Pozarządowych przyjmuje zgłoszenia i pytania drogą mailową pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Warto zapisać się wcześniej – decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkie zajęcia odbędą się 27-28 września w Zespole Szkół nr 1 przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 11 w Brwinowie.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński, a patronat medialny – portal ngo.pl
Pełna oferta szkoleń: