Zadbajmy o naszą miejscowość i zróbmy razem coś dobrego dla środowiska – z taką myślą organizowane są w sobotę 26 kwietnia 2014 r. akcje sprzątania lasu w Kaniach oraz zbiórka elektrośmieci w Koszajcu.   


Stowarzyszenie Mieszkańców Kań serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i sympatyków Kań na kolejną już akcję sprzątania lasu i wsi Kanie. Chętni spotkają się w najbliższą sobotę 26 kwietnia o godz. 10 u zbiegu ulic Górnej i Leśnej. Piękne tereny leśne w Kaniach zachęcają do wypoczynku wśród zieleni. Niestety, ciągle jeszcze zdarzają się ludzie, którzy pozbywają się swoich śmieci, wyrzucając je do przydrożnych rowów, na łąki i do lasu. Takie akcje są więc nadal bardzo potrzebne. Mieszkańcy Kań przeznaczają na ten cel część swojego funduszu sołeckiego. Referat Gospodarki Komunalnej dostarcza rękawiczki ochronne oraz worki na śmiecie. Zajmie się także wywiezieniem zebranych odpadów. Tradycyjnie – sprzątanie to nie tylko praca, ale też przyjemność i okazja do integracji mieszkańców i gości. – Po zakończonej akcji wszystkich zapraszamy na ognisko i kiełbaski w stadninie Patataj – zachęca prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Kań Danuta Mucha-Orlińska.

Sobotnią akcję ekologiczną we współpracy z Referatem Gospodarki Komunalnej organizują u siebie także mieszkańcy Koszajca. – W sobotę w godz. 10-15 można wymienić zużyte żarówki, baterie oraz niedziałający sprzęt elektroniczny na rośliny, które sprawią, ze Koszajec będzie jeszcze bardziej zielony – zaprasza do uczestnictwa we wspólnym działaniu Anna Łukawska-Adamczyk. Zbiórka elektrośmieci prowadzona będzie pod adresem Koszajec 20.