Opieka nad sztandarem swojej szkoły i reprezentowanie jej podczas ważnych uroczystości to duże wyróżnienie. Dostąpić tego zaszczytu mogą tylko uczniowie wyróżniający się dobrym zachowaniem i wynikami w nauce. Szkolenie dla pocztów sztandarowych, które odbyło się 5 czerwca br. w ZS nr 1 w Brwinowie poprowadził komendant Straży Miejskiej w Brwinowie – Tomasz Kowalski.


Wzięli w nim udział reprezentanci pocztów sztandarowych z gminnych szkół. Komendant, Tomasz Kowalski – pomysłodawca wydarzenia, podzielił się z młodzieżą swoją wiedzą, którą zdobył jako dowódca Kompanii Reprezentacyjnej Straży Miejskiej m. st. Warszawy.
Instruktaż, jak wygląda postawa zasadnicza, przekazanie sztandaru, nauka zwrotów, marszu, a nawet ćwiczenia, jak zachować się w przypadku omdlenia - z takimi tematami zmierzyli się przybyli na szkolenie uczniowie. Zakończeniem była barwna defilada przeszkolonych już pocztów sztandarowych.

Komendant wysoko ocenił umiejętności uczestników spotkania, ale młodzież chcąca się wciąż doskonalić poprosiła go o kolejne szkolenie, które odbędzie się jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego.