Okazuje się, że w bibliotece można nie tylko wypożyczać książki, ale też skorzystać z wielu ciekawych propozycji edukacyjnych. Biblioteki w gminie Brwinów wychodzą do swoich czytelników z atrakcyjną ofertą zajęć: młodsi mogą uczyć się angielskiego i matematyki, a seniorzy wziąć udział w kursach komputerowych.

Informacje o realizowanych działaniach w bibliotekach na terenie gminy nadesłała dyrektor Biblioteki Publicznej w Brwinowie – Grażyna Nowocień.

PROJEKTY UNIJNE

1.      Kurs komputerowy przeciwko e-wykluczeniu
·         Bezpłatne zajęcia z obsługi komputera i Internetu dla osób 50+ prowadzone przez Latarnika Cyfrowego Pana Dariusza Wałachowskiego,
·         07 listopad 2014 r.  - rozpoczęcie kursu
·         Zajęcia odbywają się na terenie filii Biblioteki w Otrębusach, ul. Wiejska 1
·         Liczba uczestników – 18 os.
·         Zajęcia odbywają się w dwóch grupach, w każdy piątek do 19 grudnia 2014 r. w godz.14:00-18:00
·         Planujemy po Nowym  Roku kolejną edycję kursu, prowadzimy już zapisy.

2.      MegaMatma– bezpłatny kurs z matematyki dla dzieci, młodzieży i studentów.
·         Nasza Biblioteka uzyskała nieodpłatnie pełny dostęp do serwisu MegaMatma.pl do dnia 31.03.2015 r.
·         MegaMatma to pomoc dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, średnich, studentów itd. w zdobyciu pełnej wiedzy z matematyki.
·         Zapraszamy do wszystkich placówek Biblioteki.
·         Z bezpłatnego dostępu można korzystać tylko na stanowiskach komputerowych w naszych placówkach.

3.      FunEnglish w bibliotece – kurs języka angielskiego dla dzieci.

Kurs FunEnglish.pl jako pierwszy w Polsce otrzymał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od 2011 roku jest bezpłatnie udostępniany bibliotekom
publicznym w ramach projektu „FunEnglish w bibliotece”, prowadzonego przez firmę Funmedia we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

·         Kurs jest dla dzieci w wieku 6-12 lat
·         Łączy naukę z zabawą: składa się z kilkuset gier, filmów, fotolekcji i ćwiczeń
·         Dzieci mogą korzystać z kursu samodzielnie.
·     Zajęcia dla dzieci mogą odbywać się tylko w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży i w filii w Otrębusach (zalecenie głównego metodyka z biblioteki powiatowej).
·         Z bezpłatnego kursu języka  angielskiego dla dzieci w Bibliotece w Brwinowie można korzystać do 31 października 2015 r.

Grażyna Nowocień


Informacji na temat kursów udzielają:
Anna Adamkiewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Elżbieta Skalska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.