Gmina Brwinów po raz kolejny sięga po dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki i organizuje bezpłatną naukę pływania dla najmłodszych: od marca do czerwca na zajęcia na basenie jeździć będzie ponad 250 uczniów klas pierwszych.
 
Już 16 marca 2015 r. rozpoczął się projekt „Pływam z klasą” realizowany w ramach w programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Od marca do połowy czerwca w zajęciach na basenie weźmie udział ponad 250 dzieci klas pierwszych szkół podstawowych z terenu gminy Brwinów. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie, podzieleni na 6 grup po ok. 15 osób, uczą się pływać na Miejskiej Krytej Pływalni Kapry w Pruszkowie. Uczniowie i uczennice z brwinowskiej Jedynki oraz zespołów szkół w Otrębusach i Żółwinie – łącznie 14 grup – jeżdżą na pływalnię „Albatros” w Ośrodku Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Ursus.

Kurs nauki pływania obejmuje 20 godzin zajęć, które odbywają się dwa razy w tygodniu przed i po lekcjach. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Dzieci są dowożone na basen przez dwie firmy transportowe: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Mazowieckim Spółka z o.o. oraz Katarzyna Ponichter MK-2. W projekcie biorą udział opiekunowie, którzy zobowiązani są do sprawowania opieki nad powierzoną grupą dzieci objętych projektem „Umiem pływać” w drodze na pływalnię, do chwili przekazania grupy instruktorowi oraz przyjęcia powrotnego i opiekę do miejsca zbiórki. Wszystkie dzieci objęte zostały dodatkowym ubezpieczeniem. W projekcie biorą udział również wolontariusze, którzy pomagają dzieciom.
Druga część projektu realizowana będzie od 14 września do 4 grudnia 2015 r. W nowym roku szkolnym na basen pojadą świeżo upieczeni uczniowie klas pierwszych: blisko 180 osób. Łącznie podczas trwania projektu w 2015 roku w nauce pływania weźmie udział 435 uczniów i uczennic.

Wartość dotacji pozyskanej przez gminę Brwinów to 73.950 zł, a wartość całego projektu wynosi 167.500 zł. Projekt „Pływam z klasą” jest trzecim już projektem realizowanym ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie. W poprzednich latach w nauce pływania udział wzięło 340 uczniów i uczennic.