Park miejski w Brwinowie 15 września w niedzielne popołudnie rozbrzmiewał pieśniami żołnierskimi. Koncert zorganizowany z okazji obchodów 74. rocznicy bitwy pod Brwinowem był kontynuacją oficjalnych uroczystości.


To pierwszy koncert w odnowionym parku miejskim po drugim etapie rewitalizacji. W tym roku park zyskał nowe aleje, ławki, stylowe oświetlenie parkowe oraz monitoring. Burmistrz Arkadiusz Kosiński rozpoczął koncert od podziękowań, które skierował na ręce autorów koncepcji: Grzegorza Rycerza, który społecznie współpracował przy tworzeniu projektu, oraz Leszka Chojnackiego.

Deszczowa aura nie przeszkodziła uczestnikom koncertu w miłej zabawie i wspólnych śpiewankach znanych i lubianych pieśni żołnierskich: Serce w plecaku, Wojenko, wojenko, Przybyli ułani pod okienko i wielu innych.
Na scenie wystąpili: Krzysztof Matuszak, Damian Marat i Maciek Kierzkowski. Współorganizator koncertu Fundacja Akademia Profil otrzymała na ten cel dotację z budżetu gminy Brwinów w ramach wspierania działalności pożytku publicznego.