Biblioteka Publiczna w Brwinowie zorganizowała w Otrębusach  „OGRÓD nieWIELKI NIEDALEKO KOLEJKI”. Ze względu na remont Toeplitzówki został on urządzony przy świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Krótkiej.

Relacja nadesłana przez Elżbietę Skalską z otrębuskiej filii Biblioteki Publicznej w Brwinowie.

Wśród zieleni pachnącej wiosną rozlokowały się stanowiska instytucji i organizacji promujących swoją działalność na terenie naszej Gminy oraz lokalni artyści.

Dzięki prezentacji na planszach historii WKD i ogromnej wiedzy pracownika Kolejki, Pana Piotra Skalskiego i poznawaliśmy dzieje  EKD-WKD. Poprzez wydawnictwa książkowe przekazane  gościom można było zapoznać się z historią, jak również z planami rozwoju WKD.
Temat kolejki WKD był również wykorzystany w konkursie  plastycznym na znaczek pocztowy  pt. „ Kolejka moich marzeń za 50 lat’, w którym brały dzieci i młodzież z „Galerii Pomysłów Pasja” – Pracowni edukacji artystycznej z Kań, prowadzonej przez Panią Dorotę Płóciennik. Wszystkie prace były piękne i zostały nagodzone licznymi prezentami ufundowanymi przez Spółkę WKD.

Goście ogrodu mogli również w trakcie imprezy tworzyć, pod fachowym okiem Pani Doroty Płóciennik, wspólne dzieło plastyczne, rysując na siatce pt. „ Z Otrębus do Warszawy pociąg ciekawy” . A ich autorzy byli nagodzeni drobnymi gadżetami.
Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej w osobach Pań Anny Krężel, Moniki Słowikowskiej i Pana Cezarego Bednarka przedstawiał programy aktywizacji społeczności lokalnej skierowane do wszystkich grup wiekowych, między innymi promocję i poszukiwanie wolontariuszy, badanie potrzeb i poszukiwań mieszkańców, programy dla osób pozostających bez pracy. ŚOPS zaprasza wszystkich potrzebujących.
Lokalna Grupa Działania „Zielone Sąsiedztwo” reprezentowana przez Panią prezes Annę Łukasiewicz prowadziła akcję „Wspierajmy pszczoły” rozdając rośliny miododajne i ulotki informacyjne.
Na stanowisku Latarnika Cyfrowego Pani Klara Sielicka-Baryłka zapraszała do korzystania z bezpłatnych zajęć edukacyjnych z pracy z komputerem i Internetem dla grupy wiekowej 50+ prowadzonych w naszych bibliotekach.
Podkowiańska Galeria ARTE-FAKT Anny i Piotra Łukasiewiczów, na zakończenie projektu „Lasy dla wszystkich, wszyscy dla lasów” pozwoliła nam poznać jego wspaniałe efekty.
Osoby o czułym sercu mogły wspomóc zbiórkę publiczną na rzecz chorego Kubusia Skrzecza z Otrębus.
Głodni i spragnieni goście delektowali się przepysznymi potrawami przyrządzonymi przez bibliotekarki o dowcipnych nazwach nawiązujących do kolei np. „boczne tory”, „kolorowe sygnałki”, „ostatni wagon” itp., dzięki działaniom „Galerii Pomysłów Pasja”- Pracowni edukacji artystycznej – Doroty Płóciennik dzieci nie mogły narzekać na nudę, a Biblioteka przygotowała stoisko z tanią książką.

Panie opuszczały „Ogród” piękniejsze i bardziej promienne dzięki konsultantkom firmy kosmetycznej Mary Kay, Paniom Barbarze Michałowskiej i Annie Gilewskiej. Piękniej wyglądać pozwoliły też zakupy w stoisku Pani Katarzyny Zajczewskiej, autorki oryginalnej biżuterii. W stoisku Pani Joanny Kowalewskiej mogliśmy się zaopatrzeń w niezwykłą ceramikę użytkową  i ozdobną.

Wśród licznych gości i przyjaciół nie mogło zabraknąć Pana Burmistrza Arkadiusza Kosińskiego i Pani Sekretarz Anny Kozłowskiej – dziękujemy za odwiedziny.
Biblioteka  serdecznie dziękuje za udostępnienie i przygotowanie na nasz ogród, świetlicy w Otrębusach i terenu wokół, Pani Dyrektor i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie.

Było pięknie. I w następnym roku też tak będzie. Zapraszamy więc już dzisiaj.