Ostatni dzień czerwca jest jednocześnie ostatnim dniem pracy zastępcy burmistrza Jacka Janowskiego. Odchodzący na emeryturę burmistrz Janowski w ostatnich dniach przyjmował podziękowania za wieloletnią pracę.


Jacek Janowski pełnił funkcję zastępcy burmistrza gminy Brwinów od stycznia 2011 r. Wcześniej był m.in. skarbnikiem powiatu pruszkowskiego oraz wicestarostą, w kadencji 1998-2002 był radnym Rady Miejskiej w Brwinowie i zastępcą burmistrza miasta i gminy Brwinów. W latach 1968-1998 na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich odpowiadał m.in. za sprawy ekonomiczno-finansowe w CBKO w Pruszkowie, w Biurze Planowania Rozwoju Warszawy, w Przedsiębiorstwie Projektowania i Realizacji Inwestycji „Techmaprojekt” Warszawa.

– Burmistrz Janowski to jest moja opoka, ja namówiłem go do pracy w gminie Brwinów jak zostałem burmistrzem. Jesienią ubiegłego roku burmistrz powiedział mi jednak, że chce odpocząć. Żałuję, że nie udało mi się namówić go do zmiany decyzji, którą oczywiście rozumiem. Burmistrz Janowski pomagał nam zmieniać naszą gminę. Życzę burmistrzowi żeby korzystał z tego wolnego czasu jak najlepiej i jak najczęściej nas odwiedzał służąc zawsze dobra radą – mówił burmistrz Kosiński podczas sesji Rady Miejskiej w Brwinowie.

Z burmistrzem Jackiem Janowskim pożegnali się też współpracownicy i pracownicy Urzędu Gminy Brwinów, życząc mu dobrego zdrowia i pomyślności.