Strażacy z OSP Brwinów zapraszają w niedzielę 26 października 2014 roku na uroczystość przekazania nowego wozu ratowniczo-gaśniczego.

W programie niedzielnych uroczystości znalazło się zwiedzanie remizy przy ul. Pszczelińskiej, co może być nie lada gratką nie tylko dla miłośników pożarnictwa. Będzie ona otwarta dla wszystkich chętnych od godziny 10.30. O godz. 11.45 w kościele pw. św. Floriana zostanie odprawiona Msza św. w intencji strażaków. Po niej uroczystości znów przeniosą się na teren remizy, gdzie odbędą się m.in.: przegląd pododdziałów, prezentacja sprzętu, odegranie hymnu OSP i poświęcenie nowego samochodu. 

Nowo zakupiony samochód w październiku zastąpił mocno wyeksploatowany technicznie samochód ratowniczo-gaśniczy Jelcz 315 z 1982 r., który nie był przystosowany do wykonywania zadań ratowniczych w obecnych czasach. Scania wyposażona jest w napęd 4x4, zbiorniki na wodę i środek pianotwórczy. Posiada też własne oświetlenie.

Środki na zakup nowoczesnego samochodu ratunkowo-gaśniczego marki Scania pochodziły m.in. z dofinansowań zewnętrznych. Gmina Brwinów pozyskała na ten cel z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie kwotę 150 tys. zł, od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej kwotę 100 tys. zł oraz dotację Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 200 tys. zł. Pozostała kwota ponad 400 tys. zł pochodziła z budżetu gminy Brwinów.

Wóz bojowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie będzie wykorzystywany do prowadzenia  działań ratowniczo-gaśniczych różnego rodzaju, zarówno na terenie gminy Brwinów, powiatu pruszkowskiego jak i województwa mazowieckiego.