Został wyłoniony wykonawca nowego placu zabaw i miejsca rekreacji w Owczarni. Prace mają potrwać do końca listopada.


Projekt „Budowa placu zabaw i rekreacji dla dzieci i młodzieży wraz z zatoką parkingową w ciągu ul. Żółwińskiej, zjazdem oraz ogrodzeniem terenu w Owczarni” uzyskał dofinansowanie ze środków PROW w kwocie 129 501,00 zł. Natomiast całkowity koszt budowy to 436 116, 39 zł. Dzięki tym środkom powstanie ogrodzony plac zabaw  z czterema strefami zabaw i rekreacji: dla najmłodszych dzieci, dla starszych dzieci, dla młodzieży i dorosłych – będą to urządzenia do ćwiczeń fitness oraz plac do gry w bule.

Na placu zabaw będzie piaskownica, huśtawki, karuzela, zestaw 2 domków połączonych mostkiem ze zjeżdżalnią. Dla starszych dzieci powstanie zestaw wielofunkcyjny do ćwiczeń sprawnościowych, tzw. małpi gaj, piramida linowa, zestaw rekreacyjny z elementami wspinaczkowymi oraz ścianką wspinaczkową. W strefie fitness znajdzie się zestaw drążków gimnastycznych na osób o różnym wzroście, sztanga w leżeniu, podwójne ławki uniwersalne łączone z uchwytem na nogi i na ręce druga, obrotnica podwójna o dwóch wysokościach, steper z uchwytem na ręce, wahadło.

Zarezerwowany został też teren pod przyszłe boisko do gier zespołowych z alejkami, wjazdem i miejscami postojowymi. Dodatkowo na terenie placu zabaw zostaną ustawione ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Wzdłuż zachodniej granicy działki (od strony zabudowań) zostanie posadzony żywopłot z krzewów iglastych.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi IV Leader, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.