W sobotę 17 maja 2014 r. na terenie gminy Brwinów odbywać się będą imprezy związane z Nocą Muzeów. Bezpłatnie będzie można zwiedzić siedzibę zespołu „Mazowsze” oraz Muzeum Motoryzacji i Techniki, które znajdują się w Otrębusach.


Noc Muzeów w Mateczniku Mazowsze rozpocznie się o godz. 18.00 i potrwa do 1.00. W Pałacu Karolińskim będzie można zobaczyć wystawę „Lalki w Mazowszu” pokazującą zbiory z różnych stron świata, natomiast w budynku Matecznika zostanie otwarta wystawa fotografii Ryszarda Barcikowskiego z lat 80. i 90. XX w. Zdjęcia prezentują „Mazowsze” na scenie i w mazowieckich plenerach. Będzie można też podziwiać stroje ludowe – kostiumy zespołu. Imprezie patronuje Burmistrz Gminy Brwinów.

W godzinach 18.00 – 22.00 będzie otwarte dla zwiedzających Muzeum Motoryzacji i Techniki, którego zbiory obejmują około 300 pojazdów z różnych epok i ponad 5000 rekwizytów. 95% eksponatów jest sprawna technicznie i udostępniana, często wypożyczana do filmów oraz programów telewizyjnych. W kolekcji znajdują się również nowsze samochody, należące do znanych ludzi polityki i kultury.

W organizację Nocy Muzeów na swoim terenie włączają się także instytucje kultury powiatów pruszkowskiego i grodziskiego, m.in. Muzeum Dulag 121 i Muzeum w Stawisku.