Łowienie ryb to nie tylko hobby i rekreacyjne „moczenie kija w wodzie”. W niedzielę 27 kwietnia 2014 r. w Brwinowie odbędą się zawody wędkarskie .  


W rywalizacji wezmą udział członkowie brwinowskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Koło PZW nr 27 użytkuje obecnie w granicach Brwinowa staw u zbiegu ulic Glinianej i Biskupickiej.  W Basenie (tak potocznie mówi się o tym akwenie) obowiązuje zakaz kąpieli, a jego zdradliwe dno pozostałe po wydobyciu gliny powinno zniechęcać amatorów pływania, za to dla wędkarzy jest to bardzo dobre miejsce. Niedzielne zawody zostaną przeprowadzone w dyscyplinie spławikowej na żywej rybie: wszystkie złowione okazy zostaną wypuszczone na wolność. Ze względu na niewielkie rozmiary akwenu liczba startujących jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń w dniu zawodów.

O zwycięstwie zdecyduje połów w określonym czasie ryb o jak największej wadze. Regulamin wprowadza jednak ograniczenia w sposobie nęcenia i zanęcania ryb. Klasyfikowane ryby muszą być wymiarowe i poza okresami ochronnymi. Zawody rozpoczną się o godz. 7 rano, a zakończą się około godziny 11.  – Nasza rywalizacja przebiegać będzie w dobrej, koleżeńskiej atmosferze. Każdy może wziąć w nich udział jako kibic – zaprasza kapitan sportowy zawodów Piotr Rogowy-Ratiani.
 
Koło PZW nr 27 działa w Brwinowie od lat 80. Jego członkowie mogą się poszczycić bardzo dobrymi wynikami i rekordowymi okazami.  „Najgrubsza ryba” to ważąca 36,5 kg tołpyga złowiona przez Andrzeja Dmocha. Imponująco wygląda też skromniejszy wagowo okaz ze stawu Basen: Piotr Rogowy-Ratiani złowił tam 9,6-kilogramowego amura.

 

Fot. Koło PZW nr 27 w Brwinowie