Wymiana dzieci i młodzieży w ramach partnerstwa gmin Brwinów i Trzebiatów jest już od kilku lat wakacyjną tradycją. W ostatnim tygodniu wakacji młodzi trzebiatowianie gościli w Brwinowie.


Kilkunastoosobowa grupa nastolatków, laureatów różnych konkursów wiedzy i konkursów przedmiotowych a także konkursu wiedzy o Brwinowie spędziła w gminie Brwinów ostatni tydzień wakacji. W piątek, 28 sierpnia 2015 r., młodzież spotkała się z burmistrzem Arkadiuszem Kosińskim. Trzebiatowianie opowiadali o swoim pobycie w gminie Brwinów i w Warszawie. Dla kilkorga z nich była to pierwsza okazja do odwiedzenia stolicy. Bogaty program przygotowany przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie nie pozwolił im na nudę. Jak opowiadali goście znad morza podczas spotkania z burmistrzem, największe wrażenie zrobiły na nich wizyty w Centrum Nauki Kopernik, na Stadionie Narodowym i przejażdżka nową linią metra.

W ramach międzygminnej współpracy dzieci z Brwinowa spędziły w lipcu kilka wakacyjnych dni w Trzebiatowie. Uczestniczki Pracowni Plastycznej OK, Warsztatu Sztuki oraz Galerii Pasja z Kań korzystały wówczas z malowniczych zachodów słońca w Mrzeżynie, gdzie wyjechały na plener malarski. Odbyły też obowiązkową wizytę w liceum plastycznym w Szczecinie.

Wszystkim utalentowanym uczniom z gmin Brwinów oraz Trzebiatów życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym.