Pruszkowskie Muzeum Dulag 121 zaprasza na wydarzenia związane z historią: spotkania Klubu Historyka dla dzieci i młodzieży, obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i niosących im pomoc, wykład oraz rajd rowerowy.
 
Po wakacjach uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w spotkaniach Klubu Bardzo Młodego Historyka, które odbywają się we wtorki o godz. 15.00. Dla uczniów gimnazjum otwarty zostanie Klub Historyka, którego uczestnicy będą się zbierali w środy o godz. 15.00 – pierwsze spotkanie 23 września br. W programie są m.in. historyczne gry i zabawy, wyprawy do miejsc związanych z historią, quizy i konkursy. W trakcie spotkań poruszane będą tematy związane z historią lokalną, historią Polski i świata.

Kolejną propozycją muzeum są uroczystości związane z obchodami Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i niosących im pomoc. W piątek 25 września 2015 r. muzeum zaprasza na teren dawnego obozu, pod pomnik Tędy Przeszła Warszawa, gdzie o godz. 12.00 zostanie odprawiona msza św. O godz. 13.00 rozpocznie się koncert w hołdzie wypędzonym warszawiakom pt. „Pamiętamy” w wykonaniu Chóru „Artos” działającego przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. W sobotę 26 września 2015 r. o godzinie 15.00 w siedzibie muzeum odbędzie się wykład z cyklu Karty Historii pt. „Exodus warszawiaków. Ratowanie ludności cywilnej podczas i po powstaniu warszawskim”, który wygłosi Mirosław Wawrzyński.

Także w sobotę  26 września 2015 r. miłośnicy dwóch kółek mogą wziąć udział w nawigacyjnym rajdzie rowerowym po Pruszkowie i okolicach.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.dulag121.pl