Bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Moszny cieszył się film „Moszna dawniej i dziś” wyświetlany 9 listopada 2014 roku w tamtejszej remizie OSP. Przed projekcją młodsi mieszkańcy wsi odbyli muzyczną podróż dookoła świata pod okiem animatorów zabaw.


Głównym punktem niedzieli w Mosznie była projekcja filmu pt. „Moszna dawniej i dziś” zrealizowanego przez Adama Gzyrę i Waldemara Matuszewskiego. O godzinie 16.00 remiza już pękała w szwach. Chętni do obejrzenia filmu o historii miejscowości z trudem mieścili się w niedużej strażackiej sali. Frekwencja mieszkańców i sympatyków miejscowości była miłym zaskoczeniem. Przybyło ponad 80 osób. W filmie został przedstawiony rys historyczny miejscowości, począwszy od jej najstarszych dziejów po czasy współczesne. Pokazane zostały zasłużone dla Moszny postaci, długoletni mieszkańcy, miejsca, w których kiedyś znajdowały się zabudowania pałacowe. Wśród zaproszonych na projekcję gości byli dawni i obecni mieszkańcy, wieloletni pracownicy szkoły w Mosznie: Genowefa Mączyńska, Krystyna i Lubomir Norberczukowie, kierownik przedszkola w Mosznie Genowefa Stępniewska oraz absolwentka szkoły Wiesława Zakrzewska, którzy po zakończeniu pokazu nie kryli wzruszenia i byli pełni uznania dla twórców filmu. Bohaterami filmu i współgospodarzami niedzielnej imprezy byli również sołtys Jan Wojciechowicz oraz strażacy na czele z naczelnikiem Kazimierzem Siekierskim. Projekcji towarzyszyła wystawa historyczna, która na stałe znalazła swoje miejsce na ścianie w budynku OSP. Cztery plansze pokazują migawki z dziejów Moszny; od pierwszej wzmianki w 1333 roku po projekt obwodnicy.

Wczesnym popołudniem w remizie odbywały się zabawy i konkursy dla dzieci. Pojawiali się bohaterowie ulubionych bajek. Wszystko za sprawą animatorki Ani, która precyzyjnie zamieniała dziecięce buzie w buzie bohaterów kreskówek. Animator Emil był narratorem spektaklu o Czerwonym Kapturku, w którym odważnie wystąpili najmłodsi mieszkańcy Moszny. Strażacy z Moszny przygotowali też specjalny pokaz samochodu ratowniczo-gaśniczego. Zastępca naczelnika OSP Dariusz Sumka opowiedział mieszkańcom o samochodzie, który wozi ze sobą 500 l środka pianotwórczego i 2,5 tony wody. – Przeznaczony jest do ratowania życia ludzkiej i do gaszenia pożarów – prezentował nowe auto strażak.

Niedziela w OSP była podsumowaniem realizowanego przez gminę Brwinów projektu pn.  „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w rejonie remizy OSP w Mosznie – miejscu spotkań i integracji mieszkańców Moszny”, dzięki któremu zmieniło się otoczenie Ochotniczej Straży Pożarnej. Ww. projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi IV Leader, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.