Festiwal NAADAM, który odbędzie się w sobotę 30 maja w Otrębusach, będzie wyjątkową okazją do poznania kultury i tradycji Mongolii. Będzie można m.in. podziwiać występ zespołu folklorystycznego, obejrzeć zawody zapaśnicze, łucznicze i strzelania z kości oraz wysłuchać wykładu o medycynie mongolskiej i wziąć udział w jarmarku wyrobów i potraw mongolskich.

Okazją do organizacji imprezy jest 65. rocznica nawiązania oficjalnych stosunków dyplomatycznych między Mongolią a Polską. Ambasador Mongolii będzie witać tam oficjalnych gości w mongolskim Ger – tradycyjnej jurcie. Podczas uroczystej inauguracji w Mateczniku Mazowsze wystąpi grupa folklorystyczna Domog z Mongolii. W programie jest także pokaz Trzech Męskich Sportów oraz wystawy fotografii i piśmiennictwa mongolskiego.

Imprezą otwartą dla wszystkich będzie druga część Festiwalu, która zaplanowana jest między w sobotę 30 maja w godz. 14-18 na terenie Zespołu Szkół w Otrębusach przy ul. Piaseckiego 2. O godz. 15 rozpocznie się rywalizacja w Trzech Męskich Sportach. Podziwiać będzie można zawody zapaśnicze, łucznicze oraz strzelania kośćmi. Na jarmarku zorganizowanym przez mongolskie firmy i rzemieślników będzie można kupić tradycyjne potrawy i oryginalne wyroby. Będzie można poznać Mongolię także poprzez filmy, slajdy i wystawy oraz wykłady, m.in. na temat medycyny mongolskiej. Ambasada Mongolii zaprasza wszystkich, którzy chcieliby bliżej poznać ten niezwykły kraj.