Burmistrz Arkadiusz Kosiński wręczył dziesięciu parom medale przyznane przez Prezydenta RP za ponad 50 lat małżeństwa. Uroczystość odbyła się 13 listopada w Otrębusach.
 

Na tę wyjątkową uroczystość burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Mirosławą Osęką zaprosili zamieszkałych w gminie Brwinów jubilatów z długim stażem małżeńskim. Ponad 50 lat razem świętowali: Leokadia i Jerzy Kawęczyńscy, Józefa i Władysław Kowalczykowie, Halina i Witold Minksztymowie, Lucyna i Edward Śniegowscy, Władysława i Marian Mazurkowie, Anna i Wacław Marchelowie, Irena i Edward Maciszewscy, Elżbieta i Wiktor Jaworscy, Jadwiga i Marian Nowakowie, Danuta i Leszek Góralscy.

Najdłuższym, 60-letnim stażem mogą pochwalić się Leokadia i Jerzy Kawęczyńscy, którzy zawarli związek małżeński w 1955 roku. Kolejne pary wzięły ślub w 1960, 1963 i 1964 roku. Sześć par ślubowało sobie miłość w 1965 roku. Cztery „najmłodsze” stażem małżeńskim pary pobrały się w Brwinowie.

Gratulacje i życzenia zdrowia oraz dalszego darzenia się miłością i szacunkiem składali burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Brwinowie Małgorzata Kucharska. Jubilaci otrzymali bukiety kwiatów oraz kosze wypełnione słodyczami.

Jubilaci świętowali w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Obecne były dzieci, wnuki, a także prawnuki, dla których dziadkowie są wzorem do naśladowania. Nie zabrakło tortu z napisem „Jubileusz małżeństwa”, a zaproszeni goście wznieśli toast lampką szampana i odśpiewali jubilatom gromkie „Sto lat”. Na skrzypcach akompaniował Łukasz Parcheta.

Pary małżeńskie, które w najbliższym czasie obchodzić będą okrągłą 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, oraz pary, które są małżeństwem dłużej niż 50 lat, a nie otrzymały jeszcze medali przyznawanych przez Prezydenta RP, proszone są o kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy Brwinów pod numerem telefonu 22 738 25 61.