Wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie to szczególna uroczystość, która na długo zostaje w pamięci jubilatów. 24 października 2014 r. dziesięć małżeństw mieszkających w gminie Brwinów odebrało z rąk burmistrza Arkadiusza Kosińskiego przyznane przez Prezydenta RP medale. 

Burmistrz Arkadiusz Kosiński wraz z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Mirosławą Osęką już po raz trzeci w tym roku zaprosili jubilatów z długim stażem małżeńskim do wzięcia udziału w pełnej wzruszeń uroczystości, podczas której „najstarsze” mieszkające w gminie Brwinów małżeństwa wspominały wspólnie spędzone ponad 50 lat w towarzystwie bliskich.

Bohaterami jesiennej uroczystości byli państwo Leokadia i Józef Niemirowie, Barbara i Zbigniew Skrzymowscy, Antonina i Edward Piechotowie, Stanisława i Jozef Daszczykowie, Jadwiga i Wiktor Zagórowiczowie, Danuta i Andrzej Kopytowscy, Maria i Ryszard Czekalscy, Irena i Zenon Matusikowie, Irma i Roman Rzeźnikowie oraz Anna i Marian Frątkiewiczowie.

Najstarsi stażem małżeńskim jubilaci – Leokadia i Józef Niemirowie – ślubowali miłość, wierność i uczciwość małżeńską jesienią 1954 roku. Kolejne pary wzięły ślub w 1958, 1962 i 1964 roku. Dwie najmłodsze stażem małżeńskim pobrały się w Brwinowie.

Życzenia zdrowia i dalszego darzenia się miłością i szacunkiem składali burmistrz Arkadiusz Kosiński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Brwinowie Sławomir Rakowiecki. Jubilaci otrzymali również kosze wypełnione słodyczami oraz bukiety kwiatów.

Do gratulacji i życzeń przyłączyły się dzieci i wnuki, a także prawnuki jubilatów, dla których dziadkowie są wzorem kochającego się małżeństwa. We wspólnym świętowaniu wzięli też udział przyjaciele par z ponad półwiecznym stażem. Na sali pojawił się okazały tort z napisem „Jubileusz małżeństwa”, zaproszeni goście wznieśli toast lampką szampana i głośno zaśpiewali jubilatom „Sto lat”. Na skrzypcach akompaniował Łukasz Parcheta, który tym razem zaprezentował również tanga Astora Piazzoli.

Dziękując za wspólnie spędzony czas, burmistrz Arkadiusz Kosiński obdarował małżonków pamiątkowymi talerzami, ozdobionymi ręcznie malowanym brwinowskim ratuszem, Toeplitzówką, kościołem św. Floriana i dworkiem Zagrodą.

Wszystkim jubilatom życzymy pogody ducha i radości, którą okazywali podczas otrzymywania medali, a także dobrego zdrowia i wielu, wielu kolejnych wspólnych lat!

Pary małżeńskie, które w najbliższym czasie obchodzić będą okrągłą 50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, oraz pary, które są małżeństwem dłużej niż 50 lat, a nie otrzymały jeszcze medali przyznawanych przez prezydenta RP, proszone są o kontakt z Urzędem Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy Brwinów pod numerem telefonu 22 738 25 61.
    
View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/1644-medall.html#sigProId89a5e1b65e