W sobotę 7 czerwca 2014 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie odbyły się zawody w ramach turnieju Mazovia Cup rozgrywanego przez reprezentacje szkół z gmin zachodniego Mazowsza. W czwórboju lekkoatletycznym bezkonkurencyjni okazali się gospodarze.

Przedstawiciele drużyn z Milanówka, Błonia, Nadarzyna, Podkowy Leśnej, Michałowic i Leszna zmagali się w czterech konkurencjach: biegu na 60 m, 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy), skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Młodzi reprezentanci gminy Brwinów odnieśli sukcesy w rywalizacji indywidualnej i drużynowej. Zuzanna Fijak ze szkoły w Otrębusach zwyciężyła indywidualnie uzyskując 333 pkt., a Jan Głębocki z ZSO z wynikiem 256 pkt. uplasował się na drugim miejscu. Bezkonkurencyjną drużyną okazała się reprezentacja gminy Brwinów, którą stworzyli uczniowie ze szkoły podstawowej nr 2 w Brwinowie i szkoły podstawowej w Otrębusach.

   – Atmosfera była wręcz familijna, pogoda dopisała, a i nasi sportowcy mieli możliwość prezentowania sportowego ducha walki – relacjonuje Małgorzata Laskowska – koordynator turnieju w Brwinowie.

Wyniki turnieju Mazovia Cup w Brwinowie:
I miejsce – Gmina Brwinów – 1216 pkt.
II miejsce – Gmina Błonie – 1077 pkt.
III miejsce – Gmina Podkowa Leśna – 1032 pkt.
IV miejsce – Gmina Milanówek – 1008 pkt.
V miejsce – Gmina Nadarzyn – 868 pkt.
VI miejsce – Gmina Michałowice – 794 pkt.
VII miejsce – Gmina  Leszno – 731 pkt.
 
Najlepszymi zawodniczkami w czwórboju lekkoatletycznym zostały:
1 miejsce –  Zuzanna Fijak - Brwinów - 333 pkt.
II miejsce – Klaudia Jabłońska – Błonie – 227 pkt.
III miejsce – Magdalena Kowalska – Podkowa Leśna – 225 pkt.
 
 
Najlepszymi zawodnikami w czwórboju lekkoatletycznym okazali się:
1 miejsce – Filip Skonieczny – Błonie - 260 pkt.
II miejsce – Jan Głębocki – Brwinów – 256 pkt.
III miejsce – Bartosz Bukowski – Michałowice – 236 pkt.

Organizacją zawodów zajęli się dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zofia Kowalczyk, koordynatorzy turnieju Małgorzata Laskowska i Jacek Zieliński. Nad prawidłowym i sprawnym przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Mirosława Misarko, Jagoda Borchert, Piotr Makijenko, Waldemar Zieńko, Jacek Niemira, Jakub Jasiński. Na turnieju obecni byli również sędziowie PZLA, którzy dbali o przestrzeganie sportowych przepisów: Jarosław Żurawski, Krzysztof Ćwiek, Grzegorz Rybkowski, Iwona Rybkowska, Kornelia Kozar.

– Wielką radością napawa fakt, że już po raz drugi drużyna z gminy Brwinów jest bezkonkurencyjna w lekkoatletyce. Puchary, medale, statuetki i nagrody rzeczowe  podczas turnieju wręczyli Burmistrz Gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński, Dyrektor ZSO w Brwinowie Zofia Kowalczyk i koordynator Mazovia CUP Wojciech Wlazło – relacjonuje Małgorzata Laskowska.                                                          
Gratulujemy uczniom i ich trenerom. Trzymamy kciuki za kolejne sportowe sukcesy!