Badania, które zostały przeprowadzone w Brwinowie w ramach Programu Profilaktycznego Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Urząd Gminy Brwinów zdecydował się na powtórzenie akcji i mammobus po raz kolejny zaparkuje przy ul. Grodziskiej 12 w dniach od 28 do 30 marca.

Na bezpłatne badania, finansowane przez Ministerstwo Zdrowia, zaproszone są panie 50-69 lat (roczniki 1943-1962). Osoby nieobjęte programem mogą skorzystać z mammografii odpłatnie. Cena takiego badania wynosi 80 zł. Warunkiem koniecznym do wykonania badania w tej sytuacji jest uzyskanie zaświadczenia od lekarza dowolnej specjalności o braku przeciwwskazań do wykonania tego rodzaju badań. Doświadczenie akcji przeprowadzonej w połowie stycznia w Brwinowie pokazało, że akcja przebiega sprawnie: dzięki obowiązkowej, wcześniejszej rejestracji telefonicznej możliwe jest uniknięcie kolejek. Już dzisiaj można zapisywać się na badania, które będą wykonywane w dniach od 28 do 30 marca. Rejestracja odbywa się drogą telefoniczną pod numerami: 801 080 007, 58 666 2 444.

Zachętą do zgłaszania się na badania jest przede wszystkim świadomość ich znaczenia: profilaktyczne badania mammograficzne mogą uratować życie. Dodatkowo każda uczestniczka weźmie udział w konkursie z nagrodami. Na bezpłatne badania przeprowadzone w styczniu zgłosiła się co czwarta uprawniona mieszkanka Brwinowa. Teraz – przy sprzyjającej wiosennej pogodzie oraz dzięki nowemu rozkładowi jazdy gminnej komunikacji autobusowej – organizatorzy liczą na powtórzenie sukcesu akcji.

Mammografia ratuje życie Badania, które zostały przeprowadzone w Brwinowie w ramach Programu Profilaktycznego Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Urząd Gminy Brwinów zdecydował się na powtórzenie akcji i mammobus po raz kolejny zaparkuje przy ul. Grodziskiej 12 w dniach od 28 do 30 marca.