„Listy dla Ziemi” to ogólnopolska edukacyjna akcja ekologiczna, a jednocześnie konkurs, w którym dzieci przygotowują listy zachęcające dorosłych do dbania o środowisko. Spośród wielu nadesłanych prac do finału wybrano sto, w tym dwie z gminy Brwinów: rysunek Gabrysi Nowakowskiej oraz list Weroniki Godlewskiej. Do 10 czerwca można oddać na nie swój głos.
 
Listy zakwalifikowane do finału walczą teraz o tytuł „Najpiękniejszego listu dla Ziemi 2015”. Głównym tematem tegorocznej akcji było ograniczanie ilości odpadów i ekokonsumpcja. Uczniowie w listach przedstawiali pomysły na to, co można zrobić na etapie zakupów, a następnie w domach, szkole, w wolnym czasie, by zmniejszyć ilość śmieci wytwarzanych każdego dnia. Przypominali również, czym można zastąpić foliowe jednorazówki i z jakimi konsekwencjami dla środowiska wiąże się wyrzucanie odpadów w miejscach niedozwolonych. Swoje propozycje prezentowali w formie pisanej lub rysowanej. Część uczniów stworzyła również kolaże a nawet krótkie komiksy. Wśród 100 najlepszych prac znalazły się rysunek Gabrysi Nowakowskiej, uczęszczającej do przedszkola w Otrębusach, oraz Weroniki Godlewskiej z Gimnazjum nr 2: http://listydlaziemi.pl/konkurs-2015/miasto/brwinow
 
Wyboru zwycięzcy konkursu dokonają internauci, którzy do 10 czerwca 2015 r. mogą wziąć udział w internetowym głosowaniu. 
Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji: http://listydlaziemi.pl/ lub Facebooku: https://www.facebook.com/listydlaziemi.
Konkurs organizowany jest w ramach Ogólnopolskiej kampanii „Nie bądź jednorazowy” dofinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska, a partnerem merytorycznym jest Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A