Dzięki kilkuletnim staraniom klubu sportowego Tennis Life z Brwinowa, tenis ziemny będzie kolejną dyscypliną włączoną do rozgrywek Mazovia Cup. Jeszcze w tym sezonie drużyny z siedmiu gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gmin Zachodniego Mazowsza Mazovia rozegrają pierwszą edycję Ligi Tenis10 Mazovia Cup.

- Włączenie tenisa do prestiżowych rozgrywek Mazovia Cup było jednym ze strategicznych celów naszego klubu, który szkoli dzieci z pięciu gmin na siedem zrzeszonych w ramach stowarzyszenia Mazovia, a w dwóch pozostałych ma partnerów realizujących program Tenis10. Szansa na powołanie do reprezentacji gminy i możliwość osiągnięcia sukcesu w trudnej dyscyplinie sportu będzie dla dzieci dodatkową motywacją do systematycznego treningu. W reprezentacjach wszystkich siedmiu gmin wystąpi około 70 wyróżniających się dzieci, być może wśród nich uda nam się znaleźć następców Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza – relacjonuje prezes Tennis Life, Waldemar Cecuła

W zawodach wezmą udział dzieci z roczników 2001-2004. Mecze będą rozgrywane zgodnie z wytycznymi opublikowanymi na stronie Warszawsko-Mazowieckiego Związku Tenisowego. Ośmioosobowe drużyny (cztery dziewczynki i czterech chłopców) w ramach jednego meczu rozegrają dwa single dziewcząt, dwa single chłopców i po jednym deblu dziewcząt i chłopców. Tegoroczny finał zostanie rozegrany na kortach przy szkole podstawowej w Nowej Wsi, w niedzielę 23 czerwca 2013 r.

- Liga Tenis10 Mazovia Cup będzie kolejną okazją do zapoznania dzieci z programem Tenis10, ponieważ mecze będą rozgrywane nie tylko na kortach tenisowych, ale także na Orlikach i boiskach wielofunkcyjnych - mówi prezes klubu.

Stowarzyszenie Gmin Zachodniego Mazowsza „Mazovia” zrzesza gminy: Błonie, Brwinów, Leszno, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn i Podkowa Leśna. Jedną z inicjatyw stowarzyszenia jest organizacja imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. W ramach rozgrywek organizowane są turnieje: piłki nożnej halowej, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, czwórboju lekkoatletycznego i unihokeja. Tenis ziemny będzie kolejną dyscypliną, w której zmierzą się młodzi przedstawiciele gmin zrzeszonych w Mazovii.