Dzieci w wieku od 10 do 13 lat, interesujące się teatrem, literaturą lub uzdolnione plastycznie, mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach. Chętni powinni zgłaszać się do projektu „Kreatywny kalendarz” do 10 września.


Opracowany przez Annę Goyke program warsztatów znalazł się wśród projektów, które otrzymały dofinansowanie w konkursie „ID Kultury”.  Udział w „Kreatywnym kalendarzu” jest bezpłatny. Od 16 września do 30 listopada będą realizowane dwa pierwsze bloki tematyczne.

Podczas zajęć  zatytułowanych „Jesienna nostalgia” dzieci wezmą udział w warsztatach rękodzieła i literackich. Wyjątkowy klimat stworzy też wspólne oglądanie kultowych dobranocek wyświetlanych za pomocą rzutnika.  

Inny charakter będzie mieć  blok „Zielono mi”. Będzie on nawiązaniem do twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W planach jest przygotowanie spektaklu „Teatrzyk Zielona Gęś” i związane z nim warsztaty plastyczne. Będzie to okazja do zapoznania się z utworami poety oraz jego ulubionym miejscem – leśniczówką Pranie, gdzie tworzyła Agnieszka Osiecka. Jej utwory wypełnią część muzyczną tego bloku tematycznego.

– Celem projektu jest pokazanie dzieciakom, jak można ciekawie spędzić czas po lekcjach. Każdy uczestnik może wybrać coś dla siebie, w zależności od tego, jakie ma predyspozycje – zachęca Anna Goyke. – Intuicja mi podpowiada, że spędzając miło czas, możemy zrobić coś ambitnego, ale bez narzucania i zmuszania – dodaje. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i czwartki w ZSO w Brwinowie, ale są otwarte dla uczniów innych szkół. Zapisy trwają do 10 września: tel. 691 752 685.

View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/1580-kreatywny-kalendarz.html#sigProId731da87c6a