Owczarnia ma szansę zyskać nowy teren rekreacyjno-sportowy przy ul. Żółwińskiej. Do 13 września 2013 r. mieszkańcy mogą wypowiadać się na temat przedstawionych dwóch koncepcji oraz zgłaszać swoje uwagi.


Nowy teren rekreacyjno-sportowy we wsi Owczarnia ma powstać przy ul. Żółwińskiej na działce nr ewid. 574. Urząd Gminy Brwinów przedstawił dwie koncepcje jego zagospodarowania. Do 13 września 2013 r. mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i propozycje na adres:

Urząd Gminy Brwinów, Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa, ul. Grodziska 12, 05-840 Brwinów
lub za pośrednictwem poczty internetowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W planie jest nie tylko ustawienie zabawek dla młodszych dzieci, ale też zakup kilku urządzeń fitness dla dorosłych oraz wytyczenie toru do gry w boule.

Gmina planuje do końca września złożyć zgłoszenie zamiaru budowy placu zabaw do Starosty Powiatu Pruszkowskiego, a następnie przygotować wniosek o dofinansowanie jego budowy ze środków unijnych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 (oczekiwany termin naboru wniosków XI 2013).

Informacji udziela Referat Ochrony Środowiska  i Rolnictwa: tel. 22 738 25 90.