Jednym z elementów realizowanego przez Brwinów, Milanówek i Podkowę Leśną projektu „Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów” jest wykonanie koncepcji oraz dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy skateparku i toru do dirty jumpu w Milanówku. Konsultacje społeczne w tej sprawie trwają od 1 do 14 kwietnia 2015 r.
 
Istniejący już przy ul. Turczynek 8 w Milanówku skatepark ma zostać rozbudowany o profesjonalne hopki i specjalne urządzenia do dirty jumpingu. Wśród elementów zaproponowanych przez Urząd Miasta Milanówka znajdują się: minirampy, spine, wall, quarter oraz bank ramp. Projekt zakłada również oświetlenie terenu, ogrodzenie i wyznaczenie miejsc dla widowni, a także nasadzenia roślinne i elementy małej architektury: ławki oraz kosze na śmieci. Planuje się utwardzenie dojścia do projektowanego skateparku prowadzącego od wejścia do płyty skateparku oraz zaprojektowanie żwirowych ścieżek.
 
Projektowany skatepark, realizowany w ramach projektu partnerskiego Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodu, będzie miejscem wyposażonym w profesjonalne przeszkody, które umożliwią naukę rozpoczynającym swoją przygodę z jazdą na deskorolkach, rolkach i rowerach BMX, a miłośnikom sportów ekstremalnych realizowanie swoich pasji. Optymalnie zagospodarowany teren stanie się atrakcją dla mieszkańców Milanówka oraz okolicznych gmin. Umożliwi także kontynuację Mistrzostw Polski MTBMX na najwyższym poziomie – podkreśla burmistrz Wiesława Kwiatkowska.
 
Wypełnione formularze konsultacyjne można składać do 14 kwietnia 2015 r. w Urzędzie Miasta Milanówka, Urzędzie Gminy Brwinów lub Urzędzie Miasta Podkowy Leśnej, albo przesyłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Osoby do kontaktu w Urzędzie Miasta Milanówka:
 Andrzej Kaleta, Joanna Sierpińska, Andrzej Rogalski tel. 22 758 30 61 wew. 223, 244, 247

Opis założeń
Ogłoszenie o konsultacjach
Formularz do złaszania uwag