W sobotę 16 maja odbędą się w Kaniach zawody regionalne w skokach przez przeszkody. Stowarzyszenie Jeździeckie Szarża w tym dniu świętować będzie swoje 30-lecie.  

SJ Szarża zaoferuje uczestnikom całodniowej konnej majówki wiele atrakcji. Od godz. 9.00 do 18.00. rozgrywane będą zawody regionalne w skokach przez przeszkody w ramach eliminacji Ligi Mazowsza. W jednym z konkursów nagrodą dla zwycięzcy będzie puchar Burmistrza Gminy Brwinów. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się m.in. pokaz kadryla, czyli tańca na koniach prowadzonego przez instruktorki w specjalnych kostiumach, i pokaz dżygitówki, czyli akrobacji w siodle. Chętni będą mogli skorzystać z oprowadzania w siodle.

Zawodom towarzyszyć będzie kiermasz pamiątek, wernisaż obrazów o tematyce jeździeckiej oraz wystawa zdjęć i pokaz filmów powstałych wciągu 30-lecia istnienia stowarzyszenia. Po zakończeniu zawodów organizatorzy zapraszają na koncert zespołu „Z dala od zgiełku”, ognisko i wspólne śpiewanie przy dźwiękach gitary.

SJ Szarża to klub jeździecki z długoletnią tradycją. Wolontariusze i miłośnicy koni w zamian za regularną pracę społeczną korzystają tu z jazdy konnej i uczą się opieki nad zwierzętami. Stowarzyszenie wywodzące się ze środowiska studenckiego na co dzień oferuje naukę jazdy konnej, organizuje imprezy sportowo-rekreacyjne oraz letnie obozy konne.

Honorowy patronat nad sobotnimi zawodami objęli Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski oraz Burmistrz Gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński. Stowarzyszenie Jeździeckie Szarża na organizację zawodów połączonych z obchodami 30-lecia stowarzyszenia otrzymało dotację z budżetu gminy Brwinów.