W sobotę 31 sierpnia już po raz siódmy odbędzie się w Otrębusach festiwal jazzowy: w tym roku w nowym miejscu, na scenie plenerowej świetlicy przy ul. Krótkiej 10. Wystąpią tam m.in. East Earth Band Piotra Fiodorczuka z Krzysztofem Ścierańskim oraz trzej panowie o inicjałach M.P. – Mateusz, Marek oraz Marcin Pospieszalscy.

Mazowsze Jazz Festiwal sięga po sprawdzoną formułę, wypracowaną w ubiegłych latach przez inicjatora otrębuskich spotkań jazzowych Adama Fedorowicza. Zanim na scenie pojawią się gwiazdy wieczoru, osoby zainteresowane mogą wziąć udział w warsztatach pozwalających na poznawanie i doskonalenie techniki – w tym roku w trzech kategoriach: gitara elektryczna, gitara basowa oraz wokal. Szczegółowe informacje na ich temat publikuje na swojej stronie internetowej Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie, który jest współorganizatorem festiwalu.

Początek warsztatów o godz. 17. Występy gości wieczoru – zespołu East Earth Band i Krzysztofa Ścierańskiego rozpoczną się o godz. 18. Na zakończenie zagra Mateusz Pospieszalski, który zaprezentuje swój projekt EMPE3 wraz z synem Markiem i bratem Marcinem. Wstęp wolny.

Patronat nad imprezą Mazowsze Jazz Festiwal objęli starosta pruszkowski Elżbieta Smolińska oraz burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński.