Są jeszcze wolne miejsca na warsztatach pod nazwą „Jak wspierać dziecko w trudnych sytuacjach szkolnych”. Rodzice zainteresowani tym tematem mogą zapisywać się na zajęcia w Brwinowie.
 
Podczas dwóch spotkań rodzice będą mieli możliwość zapoznania się ze sposobami wspierania dziecka w trudnych sytuacjach szkolnych. Udział w takich warsztatach pozwoli też rodzicom spojrzeć z większym zrozumieniem na kłopoty, z jakimi borykają się ich dzieci, oraz dostarczy umiejętności ułatwiających udzielenie dziecku pomocy i wsparcia. Kierownik Działu Wspierania Rodziny Agnieszka Olejniczak zachęca do zgłoszenia się: spotkania będą okazją do refleksji na temat potrzeb rozwojowych dzieci  w wieku szkolnym, wypracowania zbioru dobrych praktyk dotyczących budowania relacji rodzic – dziecko, przyjrzenia się trudnym sytuacjom szkolnym dzieci i sposobom, w jaki na nie reagują, oraz wymiany doświadczeń i refleksji między samymi rodzicami.

Bezpłatne warsztaty, które poprowadzą trenerzy z Pracowni Aktywnego Działania "Półpiętro", zostały zaplanowane jako dwa spotkania trwające po 2,5 godziny. Grupy uczestników liczyć będą nie więcej niż 15 osób. Zostało jeszcze kilka ostatnich miejsc w następujących terminach:

I grupa:  4 oraz 16 grudnia 2014 r. w  godzinach 17.30 – 20.00
II grupa: 17 i 18 grudnia 2014 r. w  godzinach 17.30 – 20.00

Spotkania odbywać się będą w Dziale Wspierania Rodziny ŚOPS w Brwinowie przy ul. Grodziskiej 31.

Informacje i zapisy:
Dział Wspierania Rodziny ŚOPS w Brwinowie, ul. Grodziska 31
tel. 22 729 63 11
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.