21 kwietnia 2015 r. przy ul. Piłsudskiego 19 w Brwinowie obchodzono Dzień Ziemi. Z tej okazji Urząd Gminy Brwinów przygotował dla najmłodszych wiele atrakcji, które mają zachęcić najmłodszych do dbania o środowisko. Jednym z poruszanych tematów było ograniczenie ilości śmieci.
 

Pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz Gospodarki Komunalnej w interaktywny sposób zaprezentowali najmłodszym zasady segregacji śmieci oraz negatywne skutki wypalania traw i palenia odpadów. Mówili także, jak bardzo potrzebna jest ochrona zwierząt. Dzieci nie tylko mogły wysłuchać ciekawych i przydatnych informacji, lecz także aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie odpowiadały na zadawane im pytania.
 
Na najmłodszych czekało również wiele interesujących atrakcji i niespodzianek. Największą furorę wśród przedszkolaków zrobił strój strażaka, a w szczególności hełm, który każdy mały uczestnik mógł przymierzyć. W ramach akcji Listy Dla Ziemi, zainicjowanej przez fundację ekologiczną ARKA, dzieci otrzymały też kartki papieru wykonane z makulatury. Najmłodsi, korzystając z  pomocy rodziców, napisali listy z prośbą do dorosłych o proekologiczne działania. Na zakończenie dzieciom wręczono upominki, które mają zachęcić je do dbania o środowisko.
 
Dzięki takiej inicjatywie młodzi mieszkańcy Ziemi w przystępny i atrakcyjny sposób uczą się troski o swoje najbliższe otoczenie. Już od najmłodszych lat mają szansę zrozumieć, jak ważne są działania proekologiczne, co z pewnością pozytywnie wpłynie na  ich życie.