W niedzielę 20 września na terenie świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Otrębusach odbyła się IX edycja Etno Jazz Fest. Były warsztaty instrumentalno-wokalne i koncerty.
 

Relację przesłał Adam Fedorowicz, organizator imprezy i sołtys Otrębus:
 
20 września, w ogrodzie świetlicy gminnego Ośrodka Kultury w Otrębusach, przy ul. Krótkiej 10, podczas IX edycji Etno Jazz Fest 2015, odbyły się warsztaty instrumentalno-wokalne oraz koncerty dwóch zespołów. Warsztaty rozpoczęły się od godz. 11.00 i przez ponad dwie godziny uczestnicy pod wprawnym okiem prowadzących, uczyli się sztuki śpiewu oraz gry na instrumentach perkusyjnych.
W tym roku, w warsztatach, uczestniczyły całe rodziny. Udział wzięło ponad trzydziestu uczestników, mieszkańcy Otrębus i gminy Brwinów. Prowadzeni przez muzyków z zespołu Warsaw Afrobeat Orchestra, uczyli się sztuki wokalnej i instrumentalnej. Dla wielu maluchów było to pierwsze w życiu spotkanie z muzyką, a dla niektórych możliwość zaprezentowania własnych umiejętności na scenie. Po warsztatach miało miejsce wspólne wykonanie utworu przez uczestników warsztatów z zespołem Warsaw Afrobeat Orchestra. Dzieci i dorośli, biorący udział w warsztatach, otrzymali pamiątkowe koszulki z logo festiwalu oraz znaczki.
 
O godzinie 16.00 rozpoczął się godzinny wykład o afrobeacie połączony z pokazem filmów, prezentujących czołowych muzyków tego gatunku. Prowadzony był przez specjalistę w dziedzinie muzyki etnicznej i dziennikarza, Pana Mirosława „Makena” Dzięciołowskiego. Wykład spotkał się
z dużym zainteresowaniem wśród uczestników festiwalu.

 
Po wykładzie, o godzinie 17.00, rozpoczął się koncert. Pierwszym zespołem, jaki pojawił się na scenie, była jedenastoosobowa formacja Warsaw Afrobeat Orchestra, która pierwszy utwór wykonała przy udziale uczestników warsztatów. Po przerwie, podczas której miał miejsce poczęstunek zasponsorowanym przez portal Otrębusy.pl tortem, na scenie gościliśmy kolejny zespół, Igor Spolski & The Dudes.
 
Całe przedsięwzięcie cieszyło się liczną frekwencją. Była to wspaniała okazja do integracji mieszkańców całego powiatu.
 
Festiwal był objęty patronatami honorowymi przez Starostę Powiatu Pruszkowskiego Pana Zdzisława Sipierę Burmistrza Gminy Brwinów Pana Arkadiusza Kosińskiego. Organizatorzy serdecznie dziękują Staroście Powiatu Pruszkowskiego, Panu Zdzisławowi Sipierze za zaszczycenie swoją obecnością koncertu oraz za patronat honorowy i wsparcie finansowe IX edycji Etno Jazz Fest 2015.
 
W organizacji imprezy pomógł Gminny Ośrodek Kultury. Warsztaty instrumentalno-wokalne zostały sfinansowane z budżetu gminy Brwinów w ramach funduszu sołeckiego.
 
Fot. Tomasz Jakobielski