W sobotę 8 czerwca w Brwinowie stanie wioska indiańska: od godz. 15.00 parafia św. Floriana, Gminny Ośrodek Kultury oraz Środowiskowy Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają całe rodziny na festyn.

Indiańską osadę na terenie plebanii przy kościele św. Floriana w Brwinowie utworzą tipi oraz stanowiska do przeprowadzania konkursów, gier i zabaw. Pojawią się Indianie w swoich barwnych, indiańskich strojach. – Zapraszamy dzieci do przyjścia w przebraniu – zachęca współorganizator imprezy ks. Sylwester Lament. Będzie można poznać codzienne życie Indian, ich zwyczaje, rękodzieło, muzykę i tańce. Atrakcją dla dzieci będzie strzelanie z łuku i wiele innych zabaw ruchowych. Najmłodsi mogą też liczyć na tradycyjne festynowe, choć zupełnie „nieindiańskie” przysmaki: kiełbaski i watę cukrową.

Najmłodsi piłkarze i zapaleni kibice w każdym wieku będą mogli podzielić swoją uwagę między festyn a odbywający się o godz. 15 na pobliskim boisku przy Zespole Szkół nr 1 mecz towarzyski Brwinów – Legia Warszawa. Organizatorzy zapowiadają wyjątkową oprawę imprezy. Po meczu wszyscy przeniosą się znów na festyn indiański, który potrwa do godz. 21.