– Rok akademicki Brwinowskiego Uniwersytetu Każdego Wieku uważam za otwarty – tymi słowami zastępcy burmistrza gminy Brwinów Jacka Janowskiego, rozpoczął się w niedzielę 30 września kolejny rok funkcjonowania uczelni działającej pod egidą Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego Brwinowskiego Uniwersytetu Każdego Wieku odbyła się w sali OSP w Brwinowie. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Anna Sobczak opowiedziała o bogatej ofercie zajęć i wykładów. Od początku października rozpoczęły się zajęcia stałe, m.in. nauka języków obcych, informatyka i szeroka gama zajęć ruchowych. Nowością będą tańce polskie prowadzone przez artystę z PZLPiT „Mazowsze”.

Jak informuje opiekująca się UKW Marzena Wysocka: W tym roku akademickim przybyło wielu nowych słuchaczy, którzy po zakończeniu części oficjalnej mieli okazję zapoznać się z aktualnym harmonogramem zajęć, wypełnić deklaracje i zapisać się na wybrane przedmioty. Średnio raz w miesiącu będą organizowane wykłady otwarte i wycieczki krajoznawcze. Już w najbliższy wtorek  9 października jedziemy na grzybobranie do Puszczy Bolimowskiej. Zapisów można dokonać osobiście w siedzibie GOK lub telefonicznie pod nr 22 729-59-34 w. 21. Pierwszy wykład poprowadzi wirtuoz skrzypiec i erudyta, znany słuchaczom UKW pan Józef Kolinek. Tematem będzie osobowość Jana Ignacego Paderewskiego: kompozytora, męża stanu, Kawalera Orderu Orła Białego i francuskiej Legii Honorowej. W listopadzie mija 152. rocznica urodzin wielkiego pianisty. W każdej chwili można dołączyć do grona słuchaczy UKW. Wystarczy przyjść do Ośrodka Kultury i wypełnić deklarację. To początek nowej przygody. Serdecznie zapraszamy.

Oprawę muzyczną inauguracji roku akademickiego zapewnił brwinowski zespół „Nightmusic show”, który zagrał największe przeboje muzyki rozrywkowej.


Fot. Andrzej Gontarczyk GOK