Po zakończeniu roku szkolnego placówki oświatowe w gminie Brwinów nie opustoszały. Miejsce dzieci zajęły ekipy remontowe, które uwijały się z planowanymi pracami tak, by zdążyć przed pierwszym dzwonkiem.
 

Wakacje to tradycyjnie dobry czas na przeprowadzenie wszelkich pilnych remontów w placówkach oświatowych. W tym roku, w związku ze zmianą przepisów oświatowych, najważniejsze było dostosowanie szkolnych pomieszczeń do potrzeb pięciolatków. Remonty pomieszczeń wykonane zostały we wszystkich  gminnych szkołach i przedszkolach.
 
Prace wykonane w Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie
Najwięcej prac wykonano z myślą o najmłodszych uczniach. Zostały przygotowane oddzielne pomieszczenia dla zerówkowych grup 5-latków: w salach są nowe meble, a w łazienkach – nowe płytki na ścianach i podłogach oraz kabiny WC. Powiększono szatnię dla najmłodszych i przebudowano część holu. 5-latki będą miały własne wejście oraz oddzielny korytarz. W salach lekcyjnych i na korytarzach w całej szkole pojawiły się osłony grzejnikowe. Pracownicy Urzędu Gminy Brwinów wykonali też remont części holu: malowanie i uzupełnienie ubytków w ścianach i suficie.
 
    Prace wykonane w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie
Zmieniły się bardzo pomieszczenia wewnątrz szkoły. Prace remontowe w salach lekcyjnych na II i III piętrze oraz jednej sali na I piętrze (cyklinowanie i lakierowanie podłóg, malowanie i uzupełnienie ubytków w ścianach i sufitach, montaż listew ściennych, szlifowanie, malowanie i lakierowanie szaf, montaż oświetlenia) wykonali pracownicy Urzędu Gminy Brwinów. W ramach remontu realizowanego przez wyłonioną w przetargu firmę nowy wygląd zyskały sale nr 10, 11, 12, 26 i 27 (nowe posadzki, malowanie ścian). Zostały też wyremontowane szatnie oraz patio przy świetlicy. Po drodze pojawiły się problemy: w chwili planowania prac nie można było przewidzieć, że pod wykładzinami PCV i drewnianymi podłogami w niektórych salach znajduje się pustka powietrzna, a poniżej wypełnienie gruzem budowlanym. Wykonano zatem nowe posadzki z izolacją przeciwwodną i termoizolacyjną, wylano grubszą posadzkę w celu zrównania poziomu z innymi pomieszczeniami. Pod zdjętymi płytami betonowymi na patio odsłonił się zróżnicowany grunt: glina i piasek z tzw. kurzawkami. Wymieniono więc istniejący grunt, stabilizując go, zagęszczając i wykonując badania na nośność. Do sal 5-latków zostały zakupione nowe meble, a w pomieszczeniach kuchni wykonano wentylację i klimatyzację. Wyremontowano też komin, instalując nowy wkład oraz wymieniając część cegieł.
 
    

Prace wykonane w Zespole Szkół w Otrębusach
Po przejściu gimnazjalistów do nowego budynku i przeniesieniu tam stołówki nadszedł czas na remont i modernizację zwolnionych w ten sposób pomieszczeń. W salach 5-latków na dzieci czekać będą nowe meble.
 
    

Prace wykonane w Zespole Szkół w Żółwinie
Najbardziej zmieniły się pomieszczenia dla najmłodszych dzieci. Prace objęły m.in. obudowanie grzejników i malowanie ścian oraz remont łazienek. Dla 5-latków zakupiono nowe meble. W wakacje zostały też wykonane prace remontowe w holu w starej części szkoły. Malowaniem  i uzupełnieniem ubytków w ścianach i suficie zajęli się pracownicy Urzędu Gminy Brwinów.
 
    

Prace wykonane w przedszkolu przy ul. Lilpopa w Brwinowie
Remont objął pomieszczenie socjalne, zabudowę ciągów instalacyjnych w pomieszczeniu kuchennym oraz wymianę stolarki drzwiowej w przedsionkach do dwóch sal dla dzieci.
 
Prace wykonane w przedszkolu przy ul. Lilpopa w Brwinowie
Wymiana instalacji centralnego ogrzewania w budynku.
 
Prace wykonane w przedszkolu w Otrębusach
Remont podłóg (szatnie, wejście główne).
 
Gmina Brwinów przeznaczyła na wakacyjne remonty i doposażenie sal ponad 1,1 mln zł.