W weekend 17-18 marca br. gmina Brwinów prezentowała się na targach mieszkaniowych, które odbywały się w hali Znicz w Pruszkowie. W ciągu dwóch dni nasze stoisko odwiedziło ponad pół tysiąca osób!

Gmina Brwinów wyróżniała się wśród innych samorządów pomysłową promocją. Tłumy zwiedzających przyciągał konkurs, w którym nie było przegranych, a warunkiem zdobycia nagrody była odpowiedź na trzy pytania na temat gminy. Pytania nie były trudne: udział inwestycji w budżecie, nazwy projektów unijnych, odległość od Warszawy, historia i teraźniejszość Brwinowa – pomocą były informacje zawarte na ściance wystawienniczej. Zwiedzający wychodzili bogatsi o wiedzę o gminie i o nagrody, które będą miłą pamiątką odwiedzin w stoisku.   

Osoby, które planują zakup nieruchomości w Brwinowie, mogły w sobotę porozmawiać z kierownik referatu planowania przestrzennego Iwoną Grzybczyk-Kostrzewską, a w niedzielę z kierownik referatu gospodarki nieruchomościami Heleną Piotrowską. Wiele osób interesowało się wolnymi terenami pod indywidualne budownictwo mieszkaniowe.

Obraz gminy Brwinów, jaki wyłania się z ankiet wypełnianych przez zwiedzających, jest pozytywny. Wśród jej zalet wymieniano przede wszystkim otoczenie zieleni, nowoczesne boiska przy dobrze funkcjonujących szkołach, dobre połączenia komunikacyjne ze stolicą, możliwość uczestnictwa dzieci, młodzieży i dorosłych w życiu kulturalnym gminy oraz projekty dofinansowane z Unii Europejskiej. Wśród oczekiwań – jak najszybszy remont ulicy Pszczelińskiej. Jedni pisali: „daleko od Warszawy, a zarazem blisko” i „gmina Brwinów jest gminą rozwojową o bogatej historii, ładnym położeniu, wiele jest terenów zielonych i atrakcji kulturalnych”. Drudzy wskazywali na „miłych mieszkańców i ciekawą ofertę rozrywkową”. Były też głosy takie jak ten: „Nigdy nie byłam w Brwinowie, ale z chęcią się wybiorę i zwiedzę miasto – wygląda bardzo ciekawie” oraz „Gmina mocno rozwijająca się,  szukamy tam domku!”.
Wśród ponad 50 wystawców były firmy deweloperskie, które oferowały mieszkania i domy w Brwinowie, Otrębusach i Żółwinie, a prywatne przedszkole z Brwinowa prowadziło kącik dla dzieci. Gmina Brwinów była na tych targach bardzo dobrze widoczna i bardzo dobrze postrzegana.

Więcej zdjęć z targowego weekendu na Facebooku: