Dzięki aktywnemu głosowaniu internautów aż 7 miejscowości znajdujących się w&bsp;gminie Brwinów będzie bohaterami gry planszowej o województwie mazowieckim.

Agencja Rozwoju Mazowsza rozstrzygnęła trwający przez ponad miesiąc internetowy konkurs „Zagłosuj na swoją miejscowość”, który zadecydował o tym, jak będzie wyglądać gra planszowa promująca Mazowsze.
 
Dzięki ogromnej mobilizacji mieszkańców i sympatyków gminy wśród 24 miejscowości w grze znajdzie się nie tylko Brwinów, ale też Krosna-Wieś, Owczarnia, Koszajec, Otrębusy, Falęcin i Biskupice.
 
Na planszy zaprezentują się także Ząbki, Legionowo, Glinojeck, Józefów, Ciechanów, Piasecznia, Warszawa, Myszyniec, Milanówek, Płock, Jadów, Różan, Pułtusk, Zielonka, Radom, Otwock i Młynarze.
 
– Gra pokazać ma bogactwo regionu, przybliżyć wiedzę o jego historii, zabytkach, ale i o najnowszych wydarzeniach – informują jej pomysłodawcy z Agencji Rozwoju Mazowsza. – Głównym elementem planszy będzie graficzne odwzorowanie mapy województwa mazowieckiego, a na planszy umieszczone zostaną np. parki narodowe i krajobrazowe, drogi czy symbole charakteryzujące dany region. Gra będzie polegała na budowaniu szlaków na Mazowszu, ale oprócz tego będzie doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o regionie i jego zabytkach czy atrakcjach – dodają.  
 
Dziękujemy mieszkańcom i sympatykom gminy Brwinów za aktywne i konsekwentne głosowanie, a zdobywcom nagród indywidualnych, wśród których również są brwinowianie, gratulujemy zwycięstwa!