Towarzystwo Przyjaciół Brwinowa zaprasza w kolejne środy do brwinowskiej Zagrody na wieczory filmowe. Pokazywane będą filmy dokumentalne Adama Gzyry, opowiadające m.in. o historii TPB, odbudowie pomnika Niepodległości w Brwinowie, zespole Mazowsze i Juanie Soriano.
 
Filmowy cykl rozpoczyna się w środę 16 lipca od filmu „Nasze 40 lat”, który powstał z okazji ubiegłorocznego jubileuszu Towarzystwa Przyjaciół Brwinowa. Dzięki niemu będzie można poznać nie tylko historię jednego z najdłużej działających brwinowskich stowarzyszeń, ale też ciekawe losy jego siedziby – zbudowanej na początku XX w. przez pochodzącego z Łodzi pisarza i publicystę Zygmunta Bartkiewicza.
 
W kolejne środy w dworku Zagroda, znajdującym się w Brwinowie przy ul. Grodziskiej 57 (vis-a-vis Galerii Brwinów), pokazywane będą filmy opowiadające o Brwinowie i okolicach. Adam Gzyra od wielu lat dokumentuje historię miasta, nagrywa wywiady z zasłużonymi osobami (m.in. z powstańcem warszawskim i jednocześnie honorowym obywatelem gminy Brwinów porucznikiem Stanisławem Rumiankiem), przygotowuje materiały pokazujące ciekawe tematy łączące się z Brwinowem.
 
Wszystkie projekcje, w kolejne środy od 16 lipca do 10 września, rozpoczynać się będą o godz. 17.