V edycja Dnia Sportu w gminie Brwinów, która odbyła się 15 czerwca 2014 r. na boiskach przy ZSO w Brwinowie minęła pod hasłem biegu ulicznego na dystansie 10 km. Trasą biegu prowadzącą ulicami Brwinowa pobiegło 80 zawodników.
 

Bieganie staje się ostatnio bardzo popularną formą aktywności fizycznej. Wystarczy przespacerować się wieczorem po Brwinowie, by co chwilę mijać biegających.
Ogromną zaletą biegania jest to, że to sport prosty (właściwie nie trzeba się niczego uczyć) i tani (wystarczy dobra para butów do biegania). Najtrudniej podjąć decyzję o rozpoczęciu treningów. Na początku być może pojawią się problemy związane z brakiem kondycji, ale jeśli dobierzemy poziom wysiłku do naszego wieku, możliwości i będziemy się ruszać systematycznie, już po niedługim czasie zauważymy znaczną poprawę formy komentuje jeden z uczestników biegu.
 
Imprezę zorganizowali: Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" i Klub Sportowy "Tennis Life". V Brwinowski Bieg Uliczny zgromadził biegaczy z Brwinowa i okolic.  Większość twarzy powtarzała się z poprzednich edycji, ale wciąż pojawiają się nowi pasjonaci tej dyscypliny. Bieg otworzył burmistrz gminy Brwinów, Arkadiusz Kosiński, który także objął imprezę swoim honorowym patronatem. Pogoda tego dnia sprzyjała biegaczom, ale lekki chłód niestety odstraszył mieszkańców Brwinowa. Na ulicach mało było osób dopingujących zawodników. Nie wszystkim udało się ukończyć bieg, ale liczą się przecież chęci i dobra zabawa. Najstarszy 73-letni uczestnik, nie tylko pokonał trasę, ale cieszy się dobrym zdrowiem i kondycją. To tylko jeszcze jeden pozytywny przykład, że biegać warto. Na trasie pojawił się jeden nietypowy uczestnik – suka Tunia, ze swoim właścicielem Adamem Zaborskim z Pruszkowa.
Psa wziąłem ze schroniska na warszawskim Paluchu, pasjonuję się także nightskatingiem i Tunia zawsze chętnie i grzecznie biega przy moim boku. Bierzemy razem udział we wszystkich biegach, które odbywają się w okolicy, to mój wierny towarzysz - opowiada pan Adam.
 
Na uczestników po zakończonym biegu czekały pamiątkowe medale, a dla najlepszych puchary i nagrody rzeczowe.
Wyniki biegu:
(K)
1. Katarzyna Stefańska - Nadarzyn GLKS 43,51
2. Barbara Rosińska - Milanówek STO-nogi 45,51
3. Katarzyna Panejko-Wanat - Milanówek  46,51
(M)
1. Rafał Rusiniak - Ciechanowiec  35,44
2. Daniel Michałowski - Grodzisk Mazowiecki 39,43
3. Jakub Waliszewski - Brwinów 40,18
 
Do biegania zachęca współorganizator biegu - Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”. Pod hasłem „Biegamy Pędem Sokoła” na boiskach ZSO w Brwinowie odbywają się treningi szybkościowe. Najbliższy - 24 czerwca o godz. 19.00, kolejne 8 i 22 lipca. W planach spotkania co tydzień. Kontakt do organizatora: 692 025 881.
 
Gmina Brwinów wsparła organizację Dnia Sportu w formie dotacji na podstawie Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.