Rocznica śmierci Jarosława Iwaszkiewicza (zm. 2 marca 1980 r.) obchodzona jest w brwinowskim Liceum Ogólnokształcącym jako Dzień Patrona. Jest to okazja do nagrodzenia wyróżniających się uczniów - laureatów konkursów przedmiotowych.

Postać Jarosława Iwaszkiewicza jest bardzo dobrze znana uczniom szkoły noszącej jego imię. Po krótkiej prezentacji multimedialnej, która przypomniała najważniejsze fakty i daty, reprezentanci klas wzięli udział w quizie sprawdzającym znajomość biografii patrona szkoły. Młodzież IIb i IIIa cieszyła się z dobrych wyników tego testu, ale szczególne powody do radości mieli laureaci konkursów przedmiotowych, którzy otrzymali dziś nagrody.

Wprowadzona przez dyrektor Krystynę Żochowską, nauczycielkę matematyki, tradycja organizowania Międzyklasowego Konkursu Matematycznego mobilizuje całą szkołę: do konkursu stanęło w październiku 105 uczniów. Przejście przez jego trzy etapy wymagało sporo wysiłku. Spośród piętnastki finalistów zostali wyłonieni najlepsi. Nagrody wręczał im burmistrz Arkadiusz Kosiński, który objął konkurs swoim patronatem.

I miejsce – Paweł Nowak z kl. Ib
II miejsce – Kinga Sałek  z kl. IIIb
III miejsce – Stanisław Sniszko z kl. Ia, uzdolniony matematycznie uczeń LO pochodzący z Ukrainy


Polonistki Elżbieta Baczewska i Agnieszka Kurządkowska wręczyły nagrody za najlepsze prace literackie. Zadanie konkursowe pozwalało sprawdzić nie tylko poprawność budowania wypowiedzi, ale też pomysłowość: bo jak w jednym opowiadaniu połączyć porcelanową filiżankę i brudne okno? Jury miało trudny wybór.  Przyznano nagrody ex aequo.

II miejsce – Małgorzata Goraj i Paulina Gładysz.
III miejsce – Karolina Strębska i Mateusz Stegienko
IV miejsce – Andżelika Zimmermann
 

 

View the embedded image gallery online at:
https://brwinow.pl/1314-dzien-patrona-w-lo.html#sigProId56d5a57268