W dniach 26-29 marca br. w szkołach podstawowych w Brwinowie, Otrębusach oraz w Żółwinie odbyły się spotkania uczniów klas 1-3 z Panem Pionikiem – wesołym bohaterem-budowlańcem, który uczył dzieci, jak dbać o swój kręgosłup.

Z relacji nadesłanej przez dyrektor ZS w Otrębusach Urszulę Wojciechowską dowiadujemy się, że w czasie swojej wizyty w szkołach Pan Pionik opowiadał, jak należy nosić tornistry i jak siedzieć w ławkach, pokazywał ćwiczenia zapobiegające skrzywieniom kręgosłupa, zachęcał do uprawiania sportu i do stosowania właściwej diety. Porównał kręgosłup do rusztowania składającego się z bardzo wielu elementów, które muszą być mocno ze sobą połączone i bardzo stabilne, aby mogły stanowić solidne i bezpieczne oparcie dla pracujących na nich budowlańców, tak jak kręgosłup stanowi oparcie dla naszego ciała. Na koniec rozdał dzieciom linijki ze swoim wizerunkiem i ulotki z łamigłówkami a także ulotki z informacją dla rodziców. Dzieci z chęcią brały udział w przygotowanych przez Pana Pionika ćwiczeniach, co widoczne jest na załączonych zdjęciach.   
Organizatorem kampanii pn. „Dbaj o swoje rusztowanie”, promującej zdrowy styl życia od najmłodszych lat jest Firma Ulma Construccion Polska SA – dostawca deskowań i rusztowań. Podczas spotkań w szkołach poruszono coraz częściej zauważalny w społeczeństwie problem wad postawy u najmłodszych uczniów, które poprzez zabawę i wspólne uczestnictwo w konkursach sprawnościowych zostały zachęcone do aktywnego uprawiania sportu i przebywania na świeżym powietrzu. Projekt obejmuje również konkurs plastyczny, którego rozstrzygnięcie nastąpi w maju, a także wielką imprezę sportową, która odbędzie się 1 czerwca na terenie szkoły w Otrębusach.