26 sierpnia 2014 r. burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński oraz skarbnik Elżbieta Dolota podpisali dwie umowy na dofinansowanie projektów ze środków PROW. „Mniej barier” dotyczy działań realizowanych z myślą o osobach niepełnosprawnych. W Owczarni natomiast powstanie plac zabaw i nowe miejsce rekreacji.

Projekt „Budowa placu zabaw i rekreacji dla dzieci i młodzieży wraz z zatoką parkingową w ciągu ul. Żółwińskiej, zjazdem oraz ogrodzeniem terenu w Owczarni” zyskał dofinansowanie w kwocie 129 501,00 zł. Dzięki tym środkom wkrótce powstanie ogrodzony plac zabaw  z czterema strefami zabaw i rekreacji: dla najmłodszych dzieci, dla starszych dzieci, dla młodzieży i dorosłych – będą to urządzenia do ćwiczeń fitness oraz plac do gry w boule. Zarezerwowany został też teren pod przyszłe boisko do gier zespołowych z alejkami, wjazdem i miejscami postojowymi. Dodatkowo na terenie placu zabaw zostaną ustawione ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Wzdłuż zachodniej granicy działki (od strony zabudowań) zostanie posadzony żywopłot z krzewów iglastych.

Projekt „Mniej barier – ułatwienie osobom niepełnosprawnym dostępu do budynków użyteczności publicznej” zyskał dofinansowanie w kwocie 46 254,61 zł. Dzięki tym środkom już udało się wybudować pochylnie przy budynkach Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie przy ul. Wilsona i jego świetlicy przy ul. Krótkiej w Otrębusach oraz przy budynku OSP w Mosznie. Partnerami projektu są Gminny Ośrodek Kultury w Brwinowie oraz Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. W lipcu odbył się tam koncert Maksymiliana Chlewińskiego – niewidomego pianisty. Kolejne wydarzenie artystyczne planowane jest na jesień w Gminnym Ośrodku Kultury w Brwinowie.

Wnioski na oba projekty zostały złożone za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Zielone Sąsiedztwo”. Są one współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi IV Leader, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.