Do 30 września trwa konkurs dla wszystkich miłośników przyrody, którzy kochają drzewa i lubią je fotografować. Swoje prace można składać w dwóch kategoriach: „Najpiękniejsza aleja” oraz „Mieszkańcy alej”.
 
Konkurs jest podzielony na dwie kategorie tematyczne: „Najpiękniejsza aleja” oraz „Mieszkańcy alej”, a także dwie kategorie wiekowe: dzieci i młodzież oraz dorośli (wszyscy, którzy w 2015 roku kończą 18 lat). Celem konkursu jest promowanie piękna drzew i związanego z nim bogactwa przyrodniczego. Na terenie gminy Brwinów jest wiele pięknych zielonych miejsc, pomników przyrody i zabytkowych alej. Warto je pokazać na fotografiach. Do wygrania są atrakcyjne nagrody: aparaty fotograficzne, tablety, smartfony.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej: www.aleje.org.pl

Organizatorem konkursu jest fundacja Ekorozwoju, z którą gmina Brwinów współpracuje w ramach programu „Drogi dla Natury”. W planach jest m.in. sprawdzenie stanu wybranych drzew oraz pomoc przy zakładaniu nowych alej. Modelowe rozwiązania mogą zostać zastosowane przy nasadzeniach wzdłuż ciągu pieszo-rowerowego z Brwinowa do Parzniewa. Oprócz sadzenia drzew odbędą się szkolenia dla osób odpowiedzialnych za zadrzewienia na terenie gminy i powiatu, w tym pracowników urzędu gminy i starostwa powiatowego. Będą one dotyczyły ochrony drzew oraz sposobów ich właściwej pielęgnacji. Projekt obejmuje także działania promocyjno-edukacyjne, które będą skierowane do młodzieży szkolnej, społeczności lokalnych oraz radnych. Mają one podnieść świadomość ekologiczną mieszkańców.