Gmina Brwinów ma wiele atutów, zachęcających inwestorów do lokowania tutaj swoich przedsięwzięć. Uzyskane wyróżnienie „Złota Lokalizacja Biznesu” jest tego kolejnym potwierdzeniem.


 
Program certyfikacyjny Gmina Fair Play realizowany jest od 2001 r. Jego inicjatorem jest Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, który przygląda się rozwojowi samorządów i ich podejściu do inwestorów. Po przeprowadzeniu analizy informacji zbieranych na podstawie ankiet do gmin przyjeżdżają audytorzy, którzy na miejscu weryfikują jakość obsługi oraz terminowość podejmowania decyzji administracyjnych. Spotykają się także z inwestorami, którzy zaczynają działalność na danym obszarze. Audyt w gminie Brwinów został przeprowadzony na początku lipca. Jesień to tradycyjnie czas na doroczne podsumowanie kolejnej edycji programu.

Gmina Brwinów uzyskała tytuł Gmina Fair Play, a dodatkowo znalazła się wśród czterech wyróżnionych jako „Złota Lokalizacja Biznesu”. Podczas uroczystości, która odbyła się 17 października 2014 r. w Warszawie, z laureatami spotkał się wicepremier Janusz Piechociński, który nie tylko gratulował samorządowcom, ale też opowiadał o aktualnie prowadzonych negocjacjach dotyczących powiększenia puli środków tzw. funduszy norweskich oraz planach rozwijania stref przemysłowych.

Honorowe patronaty nad programem„Gmina Fair Play”, afiliowanym  przy Krajowej Izbie Gospodarczej, objęli marszałkowie z 15 województw.