Program Dni Brwinowa, które odbędą się 12 i 13 września, obfituje w atrakcje dla miłośników historii, sportu oraz muzyki. W tym roku wystąpi zespół LAO CHE. Nowością będzie piknik myśliwski.

W sobotę o godzinie 16.00 wielbiciele mocnych wrażeń będą mieli okazję obejrzeć zawody Siłaczy, których organizatorem jest Wojciech Nitecki – dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, brązowy medalista w Pucharze Świata Federacji WUAP oraz kierownik sekcji kulturystycznej Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Wszyscy chętni będą mogli pod jego okiem spróbować swoich sił w podnoszeniu ciężarów. Widzowie zobaczą, jak zawodnicy przesuwają samochody bądź ważące wiele kilogramów opony. Wśród zaproszonych gości specjalnych będzie Grzegorz Peksa „Dzik Notecki” – czołowy zawodnik Strong-Manów. To wszystko na Stadionie Miejskim przy ul. Turystycznej 4.

O godzinie 19.00 rozpocznie się Muzyczny Start, który zainauguruje zespół Punkt z Damianem Bartosiewiczem – uczestnikiem programu „The Voice of Poland”. O dobrą zabawę i atmosferę zadba także zespół LAO CHE, w składzie: Mariusz Denst, Maciej Dzierżanowski, Hubert Dobaczewski, Filip Różański, Michał Jastrzębski, Rafał Borycki. W swojej twórczości muzycy połączyli rock, folk, muzykę ilustracyjną, piosenkę aktorską z elementami słuchowiska, tworząc w ten sposób własny oryginalny styl. Ich płyta „Powstanie warszawskie” była dużym wydarzeniem artystycznym. Piosenka pt. „Wojenka” z najnowszej płyty „Dzieciom” już od kilku miesięcy utrzymuje się w czołówce list przebojów.

Niedziela upłynie pod znakiem uroczystych obchodów 76. rocznicy bitwy pod Brwinowem, stoczonej między oddziałami 36 Pułku Legii Akademickiej a wojskami niemieckimi.

Po mszy świętej, która zostanie odprawiona  w kościele św. Floriana w Brwinowie o godzinie 10.30, rozpoczną się oficjalne uroczystości na Rynku, przy pomniku 36 pułku piechoty Legii Akademickiej. W obchodach rocznicy walk wezmą udział goście z zaprzyjaźnionej partnerskiej gminy Trzebiatów. 3 batalion Zmechanizowany Trzebiatów jest spadkobiercą tradycji 36 pp LA. Wszyscy zgromadzeni złożą hołd żołnierzom poległym w bitwie pod Brwinowem. Uroczystości będą miały wyjątkową oprawę – wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego z Siedlec.

O godzinie 16.30 w OSP przy ulicy Pszczelińskiej 3 w Brwinowie wszyscy zainteresowani będą mogli wysłuchać wykładu Zbigniewa Markerta. Od wielu lat wydaje on książki dotyczące historii wojskowości. Tym razem w ramach „Spotkań z historią” będzie opowiadał o 36 pułku piechoty Legii Akademickiej oraz o jego dowódcy płk. Karolu Ziemskim w kampanii wrześniowej 1939 r. Pasjonaci historii będą mogli też odwiedzić stoisko z książkami i nabyć interesujące ich publikacje. Będzie można także obejrzeć wystawę pt. „Brwinowski Wrzesień 1939, opowiadającą m.in. o bitwie pod Brwinowem, dzielnej postawie ludności cywilnej we wrześniu 1939 r. i historii Legii Akademickiej.
 
 
Nowością w programie Dni Brwinowa jest piknik myśliwski, w ramach którego odbędzie się koncert zespołu hejnalistów myśliwskich Marzenia o Dubaju. Przewidziano też inne atrakcje, m.in.: prezentacje psów myśliwskich i sokolników, konkursy i zabawy dla najmłodszych, warsztaty „Łowiectwo w sztuce”, a także degustację potraw z dziczyzny. Początek pikniku na Stadionie Miejskim przy ul. Turystycznej 4 o 16.00.

Organizatorem Dni Brwinowa w 2015 roku jest Gminny Ośrodek Kultury Okej w Brwinowie.