Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są okazją do pomocy naszym rodakom mieszkającym na Kresach. Do początku grudnia trwają zbiórki darów prowadzone przez Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość” oraz Caritas.

Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość” wraz z zaprzyjaźnionymi szkołami od ośmiu lat organizuje zbiórkę darów i pieniędzy dla kombatantów ze Lwowa oraz Polaków z obwodu lwowskiego. Akcja polega na zbiórce pieniędzy lub przygotowaniu paczek żywnościowych, a następnie przewiezieniu ich do Lwowa i przekazaniu kombatantom oraz ich rodzinom. Pieniądze i paczki dostarczą wychowawcy, przedstawiciele młodzieży oraz Zrzeszenia WiN we współpracy z konsulatem RP we Lwowie. Do 2 grudnia 2015 r. można przynosić dary do Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Piłsudskiego 11. W paczkach znaleźć się mogą: ryż, kasza, mąka, cukier, olej, makaron, konserwy mięsne, owoce w puszkach, kostki rosołowe, słodycze, kakao, kawa rozpuszczalna, herbata, ewentualnie konserwy rybne. Do paczki można dołączyć życzenia świąteczne oraz opłatek. Można także przynosić nowe koce, kołdry i śpiwory.

Powiat pruszkowski włączył się do ogólnopolskiej akcji zbiórki darów koordynowanej przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy. Celem akcji jest stworzenie wigilijnych paczek świątecznych z darami przeznaczonymi dla rodaków żyjących na Kresach. Podarunki które można składać to: przybory szkolne, książki, artykuły spożywcze z długim terminem spożycia, słodycze, chemia gospodarstwa domowego. Dary można składać do 1 grudnia 2015 r. w sekretariatach szkół - LO im. T. Kościuszki w Pruszkowie, ul. Kościuszki 38, Zespole Szkół nr 1 w Pruszkowie im. S. Staszica, ul. Promyka 24/26 oraz Zespole Szkół nr 1 im. F. Nansena w Piastowie, ul. Namysłowskiego 11. Dary trafią do miejscowości Turgiele koło Wilna.

Paczka dla Rodaka - informacja [PDF]