Salon Kultury Politycznej OKej w Brwinowie rozpoczął kolejny cykl spotkań: młodzież będzie słuchać wykładów i dyskutować o samorządzie terytorialnym i społeczeństwie obywatelskim.

Uczniowie brwinowskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz najstarszych klas Gimnazjum nr 2 w Brwinowie mieli wyjątkową okazję do zapoznania się z tematem samorządu terytorialnego. Salon Kultury Politycznej OKej zorganizował w szkole spotkanie z dr. Sebastianem Kozłowskim, socjologiem polityki, wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego i ekspertem w dziedzinie samorządności lokalnej. Na wykładzie obecny był również burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński, który wręczył nagrody najaktywniejszym uczestnikom pierwszego semestru Salonu Politycznego OKej. Wyróżniający się uczniowie to Antonina Kuczborska i Kacper Słowikowski z Gimnazjum nr 2 w Brwinowie.

– Salon Kultury Politycznej OKej to unikalny program edukacji obywatelskiej skierowany do mieszkańców gminy Brwinów – podkreśla dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie Anna Sobczak. – Program realizowany jest wspólnie przez gminę Brwinów, Ośrodek Kultury i Uniwersytet Warszawski. Zajęcia organizowane w ramach Salonu obejmują część teoretyczną, realizowaną podczas warsztatów stacjonarnych w Gminnym Ośrodku Kultury, oraz część praktyczną, realizowaną w Warszawie podczas spotkań ze znanymi ekspertami i praktykami polityki.

W stworzenie i prowadzenie Salonu Kultury Politycznej OKej zaangażowało się koło naukowe studentów UW „Ars Politica”, współpracujące z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Brwinowie. W rozpoczętym właśnie cyklu dotyczącym aktywności obywatelskiej do grona partnerów dołączyło Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej. Chętni do wzięcia udziału w zajęciach mogą zgłaszać się pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Fot. Andrzej Gontarczyk – Gminny Ośrodek Kultury