W sobotę 30 maja 2015 r. na terenie ZSO w Brwinowie rozegrane zostały zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Wzięli w nich udział młodzi sportowcy z gmin należących do Stowarzyszenia Gmin Zachodniego Mazowsza Mazovia. 


Relację z zawodów, podczas których na podium stanęli zawodnicy z gminy Brwinów, nadesłała koordynator turnieju Małgorzata Laskowska:

W słoneczny dzień na obiektach sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie po raz czwarty odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała koordynator turnieju Małgorzata Laskowska, która swym sportowym entuzjazmem zaraziła wszystkich młodych uczestników.

Zawitały do nas drużyny z gmin: Milanówek, Podkowa Leśna, Michałowice, Leszno, Nadarzyn. Gmina Brwinów zgłosiła do zawodów dwie drużyny. Młodzi sportowcy pod czujnym okiem trenerów zmagali się w  czterech konkurencjach: bieg na dystansie 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na dystansie  600 i 1000 m. Atmosfera była wręcz familijna, pogoda dopisała, a i nasi sportowcy toczyli sportową rywalizację w poszanowaniu zasad fair play.
Za organizację turnieju należą się specjalne podziękowania burmistrzowi gminy Brwinów Arkadiuszowi Kosińskiemu, dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zofii Kowalczyk, koordynatorowi zawodów Jackowi Zielińskiemu oraz całemu zespołowi nauczycieli wychowania fizycznego, który zadbał o miłą atmosferę i  sprawny przebieg imprezy. Podziękowania otrzymują Małgorzata Laskowska, Mirosława Misarko, Jagoda Borchert, Piotr Makijenko, Waldemar Zieńko, Andrzej Przekop, Jakub Jasiński i Jacek Niemira.

Nad przebiegiem zawodów zgodnie z przepisami  czuwali sędziowie PZLA: Aleksander Żórawski, Kazimierz Radzikowski, Krzysztof Ćwiek, Mateusz Piechowski, Paweł Łoziński, Krzysztof Hryniewicz.

Po zakończeniu wszystkich zmagań sportowych zliczyliśmy punkty i nagrodziliśmy zwycięzców.

Wyniki:
I miejsce – Gmina Podkowa Leśna – 1199 pkt.
II miejsce – Gmina Milanówek – 1002 pkt.
III miejsce – Gmina Brwinów – 990 pkt.
IV miejsce – Gmina Leszno – 969 pkt.
V miejsce – Gmina Michałowice – 828 pkt.
VI miejsce Gmina Brwinów – 811 pkt.
VII miejsce – Gmina Nadarzyn – 525 pkt.
 
Najlepszymi lekkoatletkami zawodów zostały:
1 miejsce –  Julia Marchel – Podkowa Leśna
2 miejsce – Basia Burlewicz – Milanówek
3 miejsce – Daria Bany – Leszno
 
Najlepszymi  lekkoatletami  turnieju okazali się:
1 miejsce – Kacper Lorens – Podkowa Leśna
2 miejsce – Michał Zbucki – Podkowa Leśna
3 miejsce – Dawid Bajszczak – Brwinów

Puchary, medale, statuetki i nagrody rzeczowe wręczyli: burmistrz gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński, dyrektor ZSO Zofia Kowalczyk i koordynator Mazovia CUP Wojciech Wlazło.

Małgorzata Laskowska