Tuż przed końcem roku szkolnego Zespół Szkół nr 1 w Brwinowie urządza zbiórkę elektrośmieci, makulatury, starych płyt CD oraz plastikowych butelek PET (np. po wodzie mineralnej).

Punkty zbiórki zużytego sprzętu AGD/RTV oraz makulatury zostały umieszczone na terenie szkoły, w pobliżu wejścia głównego oraz budynku świetlicy Działu Wspierania Rodziny. Akcja trwać będzie od 26 do 28 czerwca w godzinach 8-19. Zebrane w ten sposób środki zasilą fundusz przeznaczony na organizację konkursów i nagradzanie najlepszych uczniów.
 
Brwinowska Jedynka w tym roku szkolnym bardzo mocno zaangażowała się w działania ekologiczne. Podobne zbiórki organizowano już w ramach akcji charytatywnej pomocy nauczycielce Annie Kapuścińskiej. Uczniowie przez wiele miesięcy zbierali makulaturę i zgniecione plastikowe butelki po wodzie mineralnej. Przy wiacie rowerowej widać efekty tej zbiórki: „siatki” wypełnione plastikiem.  Do szkoły można też przynieść stare płyty CD i DVD, choć organizatorzy najbardziej liczą na zbiórkę elektrośmieci: starych monitorów, żelazek, radioodbiorników, czajników elektrycznych itp. – To już ostatnia taka zbiórka przez wakacjami i sezonem urlopowym – podkreślają organizatorzy.