Wśród młodych mieszkańców Brwinowa nie brakuje talentów filmowych: w ubiegłym roku film „Spotkanie” współtworzony  przez Patrycję Szlifirską zdobył I nagrodę w konkursie „Rówieśnicy”. W tym roku zwróciło na niego uwagę jury IV gdyńskiego festiwalu filmów dokumentalnych „Niepokorni Niezłomni, Wyklęci”.


Przygoda z filmem rozpoczęła się od ogłoszonego w styczniu 2011 r. przez Muzeum Historii Polski konkursu „Rówieśnicy”. Projekt polegał na opisaniu historii życia rówieśników – osób wtedy nastoletnich, walczących o niepodległość i suwerenność państwa, buntujących się przeciwko rzeczywistości w latach 1945 – 1989. Twórczynie filmu, wtedy jeszcze uczennice Liceum im E. Konopczyńskiego w Warszawie – brwinowianka Patrycja Szlifirska i Sylwia Księżopolska na swojego bohatera wybrały mieszkańca Brwinowa: Waldemar Kruszyński jest prezesem obwodu Warszawa Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość i od lat aktywnie współpracuje z młodzieżą szkolną, przekazując im prawdę o „żołnierzach wyklętych”. W wyniku wielogodzinnych wywiadów, spotkań, studiowania dokumentów, wycieczek do IPN oraz przy współpracy warsztatowej z Wyższą Szkołą Filmową Teatralną i Telewizyjną w Łodzi powstała etiuda „Spotkanie”. Historia Pana Waldemara urzekła jury i publiczność. Pierwsze miejsce w swej kategorii i nagroda publiczności to laury zebrane podczas finału ubiegłorocznego konkursu.
Film jednak nie trafił na półkę Na odbywającym się w dniach 13-15 września 2012 r. gdyńskim festiwalu filmów fabularnych etiuda „Spotkanie” zostaje ponownie zauważona. W konkursie „Młodzi dla historii” zdobywa kolejne wyróżnienie. To duży sukces naszej mieszkanki.

Twórcy filmu:
Sylwia Księżopolska i Patrycja Szlifirska
pod opieką Anny Krzykowskiej
zdjęcia i montaż: Łukasz Dębski

W obsadzie aktorskiej znaleźli się m.in.: Jakub Mańk, Daniel Klimczewski, Łukasz Rosłon, Karolina Karczewska, Hubert Zych czy Dawid Małkiewicz